آزادی 3 تن از بازداشتی های عقیدتی عربستان

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، صفحه بازداشتی های عقیدتی عربستان در توییتر امروز (دوشنبه) از آزادی سایر افرادی که توسط دولت ریاض در ماه نوامبر دستگیر شده بودند، اطلاع داد.

آزادی 3 تن از بازداشتی های عقیدتی عربستان

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، صفحه بازداشتی های عقیدتی در توییتر که به مسائل بازداشتی ها در عربستان می پردازد، بدون بیان جزئیات بیشتری نوشت: مقامات این کشور سایر بازداشتی های ماه نوامبر یعنی دو روزنامه نگار به نام های مها الرفیدی و زانه الشهری و نیز نویسنده عبد المجید سعود را پس از خاتمه بازپرسی از آنها آزاد کردند.

این صفحه 25 نوامبر اعلام نموده بود، عربستان موج جدید بازداشتی ها را به راه انداخته و تاکنون 10 تن، از جمله وبلاگ نویسان و روزنامه نگاران را بازداشت نموده است. ریاض این بازداشتی ها را بدون صدور حکم قضایی انجام داده و علاوه بر آن، به منازل این افراد یورش برده و تلفن همراه آنها را هم مصادره نموده است.

هنوز مقامات سعودی هیچ بیانیه ای درباره دلایل این بازداشت های جدید و آزادی بعضی از آنها صادر ننموده اند.

گزارش های غربی نیز این موج جدید بازداشت ها در عربستان را مورد انتقاد قرار داده اند؛ چراکه این اقدامات همزمان با ریاست ریاض بر گروه20 است؛ مسأله ای که می طلبد عربستان برای بهبودی کارنامه حقوق بشری خود کوشش کند.

عربستان معمولا اسامی بازداشتی های خود را اعلام نمی کند و همیشه نقدها حقوق بشری در خصوص کاهش سطح آزادی بیان را رد نموده و مدعی است، آزادی براساس قانون در این کشور وجود دارد.

منبع: عصر ایران

به "آزادی 3 تن از بازداشتی های عقیدتی عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزادی 3 تن از بازداشتی های عقیدتی عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید