آمریکا سفیر چین را به دلیل اظهارات درباره کرونا فراخواند

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، فارس نوشت: وزارت امور خارجه آمریکا سفیر چین در واشنگتن را به دلیل اظهارات مقامات چینی درباره انتقال ویروس کرونا به ووهان توسط ارتش آمریکا فراخواند.

آمریکا سفیر چین را به دلیل اظهارات درباره کرونا فراخواند

وزارت امور خارجه آمریکا سفیر چین در واشنگتن را به دلیل اظهارات مقامات چینی درباره انتقال ویروس کرونا به ووهان توسط ارتش آمریکا فراخواند.

دولت چین روز پنج شنبه از آمریکا خواست در خصوص سابقه ابتلا به ویروس کرونا جدید (کووید-19) در آمریکا و احتمال انتقال این ویروس به چین توسط ارتش آمریکا، شفاف سازی کند.

ژائو لیجیان سخنگوی وزارت خارجه چین در این مورد در توییتر نوشته بود: شاید این ارتش ایالات متحده بوده که این همه گیری را به ووهان برده است. شفاف باشید! داده های خود را علنی کنید! ایالات متحده به ما یک شرح بدهکار است.

او در خصوص احتمال انتقال ویروس توسط ارتش آمریکا به ووهان که فعلا نقطه اولیه انتشار ویروس کرونا شناخته می گردد، شرحی نداد، اما در روزهای گذشته مقام های چینی در خصوص اینکه این شهر واقعا کانون اولیه شیوع ویروس بوده، ابراز تردید نموده اند.

هفته پیش وزارت خارجه چین از مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا به دلیل آنکه از ویروس کرونا تحت عنوان ویروس ووهان یاد کرد، انتقاد کرد و اظهارات وی را در تضاد با توصیه های سازمان جهانی بهداشت خواند.

310 64310

منبع: خبرآنلاین

به "آمریکا سفیر چین را به دلیل اظهارات درباره کرونا فراخواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا سفیر چین را به دلیل اظهارات درباره کرونا فراخواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید