اختلاف زاکربرگ با توئیتر درباره راستی آزمایی پیام های ترامپ

به گزارش وبلاگ بلاگ پو به نقل از انگجت، مارک زاکربرگ مدیر ارشد اجرایی فیس بوک با اقدام توئیتر برای راستی آزمایی توئیت های دونالد ترامپ مخالف است.

اختلاف زاکربرگ با توئیتر درباره راستی آزمایی پیام های ترامپ

این درحالی است که دونالد ترامپ دستور اجرایی صادر کرده که براساس آن محدودیت های جدید بر شیوه بررسی محتوای پلتفرم های اجتماعی وضع می شود.

به عقیده زاکربرگ شبکه های اجتماعی نباید به داور حقیقت تبدیل شوند.

زاکربرگ در مصاحبه ای با شبکه خبری فاکس نیوز گفت: سیاست های ما در این حوزه با توئیتر متضاد است. من به شدت معتقدم فیس بوک نباید به داور حقیقت درباره هر چیزی که مردم در فضای آنلاین می گویند، تبدیل شود. معتقدم شرکت های خصوصی یا به خصوص این پلتفرم ها نباید در چنین موقعیتی قرار گیرند.

جک دورسی مدیر ارشد اجرایی توئیتر نیز به این موضوع واکنش نشان داد.

او در حساب کاربری توئیتر خود نوشت: ما همچنان به تلاش خود برای معین کردن اطلاعات نادرست درباره انتخابات در سراسر جهان ادامه می دهیم. همچنین ما به تمام اشتباهاتمان اعتراف می کنیم. این امر ما را به داور حقیقت تبدیل نمی کند. هدف ما برقراری ارتباط میان بیانیه های مختلف و نشان دادن اطلاعات متفاوت به مردم است تا خود آنها قضاوت کنند. شفافیت بیشتر از سوی ما امر حیاتی است تا مردم بتوانند به طور دقیق دلیل اعمال ما را بدانند.

تابه حال فیس بوک اجازه نداده هیچ یک از پیام های سیاستمداران راستی آزمایی شود و به همین دلیل مورد انتقاد گرفته است.

این در حالی است که توئیتر پیام های ترامپ درباره رای گیری پستی (mail in ballots) را محدود نکرد. بلکه فقط برچسبی به آنها افزود تا کاربران بتوانند به اطلاعات درست در این باره دست یابند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اختلاف زاکربرگ با توئیتر درباره راستی آزمایی پیام های ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختلاف زاکربرگ با توئیتر درباره راستی آزمایی پیام های ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید