اصابت 17 راکت به پادگان نیروهای آمریکایی در شمال عراق

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، وزارت دفاع عراق گفت 17 راکت به نزدیکی پادگانی نظامی اصابت نموده که نیروهای آمریکایی در شمال عراق در آنجا مستقر هستند.

اصابت 17 راکت به پادگان نیروهای آمریکایی در شمال عراق

به گزارش وبلاگ بلاگ پو آنلاین، ایسنا به نقل از خبرگزاری آناتولی اطلاع داد گروه اطلاع رسانی امنیتی وابسته به وزارت دفاع عراق در بیانیه ای آورده است، نیروهای امنیتی در حال اجرا عملیات تفتیش و بازرسی برای یافتن عناصر تروریستی هستند که اقدام به شلیک 17 راکت به پادگان القیاره در استان نینوا در شمال عراق کردند. طبق این بیانیه، راکت ها به نزدیکی این پایگاه اصابت نموده اما تلفات جانی و اقتصادی گزارش نشده است.

  • ترامپ مرگ البغدادی را دستمایه تبلیغ جنگ افزار آمریکایی قرار داد

از سوی دیگر، سرلشگر نومان الزوبعی، فرمانده ارتش در استان نینوا گفت، به تروریست ها پاسخ داده شد. الزوبعی در بیانیه ای جداگانه به انهدام تجهیزات خودرو و کشته شدن سه تروریست و کشف سه موشک در محل حادثه اشاره نمود و گفت، تجهیزات دیگری حامل موشک هایی در نزدیکی پایگاه کشف شدند، او البته توضیحی درباره ماهیت تروریست ها نداد.

القیاره پایگاه هوایی است که نیروهای آمریکایی در قالب ائتلاف ضد داعش در آنجا مستقر هستند و از جنگنده های آمریکایی در این پایگاه استفاده می نمایند. همچنان هزاران سرباز آمریکایی در قالب ائتلاف مدعی مقابله با داعش به سرکردگی آمریکا در عراق هستند. عراق 2017 پیروزی خود بر داعش را گفت اما همچنان گروهک های داعش در سراسر این کشور فعالند و گاهی دست به حمله می زنند.

منبع: همشهری آنلاین

به "اصابت 17 راکت به پادگان نیروهای آمریکایی در شمال عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصابت 17 راکت به پادگان نیروهای آمریکایی در شمال عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید