اطلاعیه وزارت اقتصاد درباره عرضه اوراق اسلامی

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، خبرنگاران : وزارت امور مالی و دارایی طی اطلاعیه ای با اعلام خبر انتشار و عرضه اوراق اسلامی به نیابت از دولت جمهوری اسلامی ایران در این باره ثبت تقاضا از سوی نهادهای مختلف، اطلاعیه ای صادر کرد.

اطلاعیه وزارت اقتصاد درباره عرضه اوراق اسلامی

به گزارش وبلاگ بلاگ پو به نقل از ایرنا: وزارت امور اقتصادی و دارایی طی اطلاعیه ای با اعلام خبر انتشار و عرضه اوراق اسلامی به نیابت از دولت جمهوری اسلامی ایران، از کلیه نهاد های اقتصادی موضوع بند (21) ماده (1) قانون بازار اوراق بهادار خواست، تقاضای خود در مورد مبلغ مورد درخواست و نرخ تعهد پذیره نویسی را در روز چهارشنبه هفته جاری(12. 6. 99) از ساعت 9 لغایت 12:30 در سامانه مظنه یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران (قابل دسترسی برای کارگزاران مجاز در سامانه معاملات فرابورس ایران) ثبت کنند.

لازم به ذکر است، این اوراق از نوع مرابحه عام، با مبلغ اسمی یک میلیون ریال و نرخ سود اسمی سالانه 18 درصد منتشر شده و بر اساس قوانین و مقررات، مواعد پرداخت کوپن نیز هر شش ماه یکبار، خواهد بود.

وزارت امور اقتصادی و دارایی طی اطلاعیه ای با اعلام خبر انتشار و عرضه اوراق اسلامی به نیابت از دولت جمهوری اسلامی، از کلیه نهاد های اقتصادی خواست، تقاضای خود در مورد مبلغ مورد درخواست و نرخ تعهد پذیره نویسی را در روز چهارشنبه هفته جاری(12. 6. 99) از ساعت 9 لغایت 12:30 در سامانه مظنه یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران (قابل دسترسی برای کارگزاران مجاز در سامانه معاملات فرابورس ایران) ثبت کنند.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، متن کامل این اطلاعیه بدین توضیح است:

وزارت امور اقتصادی و دارایی (به نیابت از دولت جمهوری اسلامی ایران) در نظر دارد بر اساس قوانین و مقررات مربوط نسبت به انتشار و عرضه اوراق اقتصادی اسلامی با شرایط مندرج در جدول ذیل اقدام کند:

از کلیه نهاد های اقتصادی موضوع بند (21) ماده (1) قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران - مصوب 1384 - از جمله شرکت های تأمین سرمایه، صندوق های سرمایه گذاری و شرکت های بیمه ای و صندوقی های بازنشستگی دعوت می گردد، تقاضاهای خود شامل مبلغ مورد درخواست و نوع تعهد پذیره نویسی را در روز اعلامی در جدول فوق الذکر در سامانه مظنه یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران (قابل دسترسی برای کارگزاران مجاز در سامانه معاملات فرابورس ایران) ثبت کنند. در ضمن حداقل حجم هر سفارش برابر با پنج هزار میلیارد (5.000.000.000.000) ریال می باشد.

شایان ذکر است حسب هماهنگی های اجرا شده با سازمان بورس و اوراق بهادار:

1- ثبت مظنه در سامانه مذکور از سوی نهادهای واجد شرایط به منزله قبول تعهد خرید بوده و در صورت استنکاف از ایفای تعهدات اعلامی در موعد مقرر، مشمول قوانین و مقررات مربوط از جمله قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران خواهد شد.

2- نهادهای اقتصادی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار با رعایت مفاد اساسنامه و مقررات ناظر بر فعالیت نهادهای اقتصادی می توانند نسبت به ثبت مظنه در سامانه مذکور اقدام کنند.

3- وزارت امور اقتصادی و دارایی در مورد پذیرش یا عدم پذیرش تمام یا بخشی از درخواست های ثبت شده مختار است. کلیه متقاضیانی که پیشنهادهای آنها مورد تایید قرار می گیرد، موظفند حداکثر تا دو روز کاری پس از اعلام، نسبت به ارائه نسخه های تکمیل شده قراردادهای تعهد پذیره نویسی و سایر مدارک و مستندات مورد احتیاج اقدام کنند.

4- کلیه سفارش ها به صورت معتبر تا لغو (Good till Cancel) در سامانه ثبت گردد.

5- عامل فروش اوراق فوق الذکر ایستگاه معامله گر مستقل بانک مرکزی است.

منبع: اقتصادنیوز

به "اطلاعیه وزارت اقتصاد درباره عرضه اوراق اسلامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعیه وزارت اقتصاد درباره عرضه اوراق اسلامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید