اعتراض فقط 4 درصد خانوارها به قطع یارانه

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، سخنگوی ستاد تبصره 14 بودجه با بیان اینکه از 200 هزار خانوار مشمول حذف یارانه نقدی فقط 4 درصد به قطع یارانه اعتراض داشتند گفت: از 32 هزار مراجعه به دفاتر پیشخوان 26 هزار نفر از ثبت اعتراض منصرف شدند.

اعتراض فقط 4 درصد خانوارها به قطع یارانه

به گزارش گروه رسانه های وبلاگ بلاگ پو، حسین میرزایی در مصاحبه با مهر، درباره آخرین وضعیت ثبت اعتراض از سوی سرپرستان خانوارهایی که یارانه آنها در شهریورماه قطع شد، گفت: از بین کمتر از 200 هزار خانواری که یارانه نقدی آنها به تازگی قطع شده است، تا انتهای روز دوشنبه (هشتم مهرماه) 32 هزار سرپرست خانوار معادل 17 درصد از کل حذف شدگان، به دفاتر پیشخوان دولت برای تکمیل و ارائه رضایتنامه مجوز دسترسی به حساب های بانکی خود مراجعه کردند.

وی اضافه کرد: تمامی 32 هزار مراجعه کننده به دفاتر پیشخوان پس از تکمیل فرم رضایتنامه دسترسی به حساب های بانکی، برای ورود به سامانه یارانه 10 کد رهگیری دریافت کردند که از این میزان فقط 7200 نفر وارد سامانه یارانه شدند و پس از مشاهده گزارش از وضعیت تراکنش بانکی اعضای خانوارشان، اعتراض خود را ثبت کردند.

سخنگوی ستاد اجرایی تبصره 14 بودجه 98 ادامه داد: این آمار نشان می دهد از 32 هزار سرپرست خانواری که به دفاتر پیشخوان مراجعه کردند 26 هزار معترض به قطع یارانه نقدی معادل بیش از 8 درصد که خود را محق دریافت یارانه می دانستند، پس از مراجعه به دفتر پیشخوان و دریافت کد رهگیری، به سامانه یارانه 10 مراجعه کردند اما پس از مشاهده گزارش وضعیت تراکنش های بانکی خود، از ثبت اعتراض در سامانه منصرف شده اند.

میرزایی گفت: بنابراین فقط حدود 4 درصد از کل خانوارهایی که یارانه آنها در شهریورماه حذف شده است، پس از مراجعه به سامانه و دریافت وضعیت گزارش تراکنش ها و حساب بانکی، اعتراض شان نسبت به قطع یارانه برقرار ماند و بقیه، از ثبت اعتراض انصراف دادند.

سخنگوی ستاد اجرایی تبصره 14 قانون بودجه 98 کل کشور اضافه کرد: این حجم اندک از میزان اعتراض به قطع یارانه نقدی، نشان دهنده دقت بالای فرایند شناسایی خانوارهای مشمول در پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان است. ضمن اینکه تعداد بالای افرادی که در مرحله اول به قطع یارانه اعتراض داشتند، پس از مراجعه به سامانه و دریافت گزارش تراکنش های بانکی از ثبت اعتراض خود منصرف شدند، نشان از افزایش پذیرش روند رو به رشد متقاعد شدن افراد و پذیرش برآورد اجرا شده از توان اقتصادی خانوارشان است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اعتراض فقط 4 درصد خانوارها به قطع یارانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض فقط 4 درصد خانوارها به قطع یارانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید