افزایش شمار تلفات انفجار مین در افغانستان در امسال میلادی

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، وزارت کشور افغانستان از جان باختن حدود صد غیرنظامی براثر انفجار های مین در امسال میلادی اطلاع داد.

افزایش شمار تلفات انفجار مین در افغانستان در امسال میلادی

به گزارش ، وزارت کشور افغانستان از جان باختن حدود صد غیرنظامی براثر انفجار های مین از شروع سال میلادی جاری تا به امروز اطلاع داد.

بر این اساس، طارق آرین، سخنگوی وزارت کشور افغانستان در یک نشست خبری بیان نمود: انفجار 373 مین کنار جاده ای و مغناطیسی در مناطق مختلف افغانستان جان 98 غیرنظامی را گرفت.

وی اضافه کرد: آنالیز ها نشان می دهد در سه ماه نخست سال جاری میزان مین گذاری دشمنان 26 درصد در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

سخنگوی وزارت کشور افغانستان گفت: نیرو های پلیس افغان سال جاری 20 مین گذار را در کابل بازداشت کردند و از وقوع ده انفجار جلوگیری به عمل آمد.

از سوی دیگر، مسئولان محلی ننگرهار بیان نمودند: نظامیان با کشف یک خودروی بمب گذاری شده در شهرستان چپرهار استان ننگرهار از وقوع یک حمله خونین تروریستی جلوگیری و یک نفر را در این زمینه بازداشت کردند.

خبر دیگر اینکه مقامات استان غزنی از کشته و زخمی شدن ده نظامی افغان در درگیری با طالبان در جنوب شهر غزنی اطلاع دادند. یوسفی، عضو شورای استانی غزنی گفت: در این درگیری پنج نظامی افغان کشته و پنج نظامی دیگر زخمی شدند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "افزایش شمار تلفات انفجار مین در افغانستان در امسال میلادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش شمار تلفات انفجار مین در افغانستان در امسال میلادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید