انتقال کرونا از راه حرف زدن با ناقلان بی علامت

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران می گویند با توجه به راه های اصلی انتقال بیماری کووید 19 از فرد مبتلا، احتمال انتقال ویروس کرونا به وسیله صحبت کردن با فرد ناقل در فاصله فیزیکی نزدیک وجود دارد.

انتقال کرونا از راه حرف زدن با ناقلان بی علامت

به گزارش وبلاگ بلاگ پو به نقل از ایسنا، محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران بر اساس شواهد موجود و نتایج پژوهش ها، با انتشار مطلبی به این سوال پاسخ داده اند که آیا صحبت کردن با فرد ناقل و بدون علامت کووید-19 موجب انتقال ویروس خواهد شد یا نه.

در این مطلب آمده است: شواهد حاکی از آن است که افراد ناقل (از نظر بیماری کرونا) که علائمی ندارند، می توانند ویروس را منتقل نمایند؛ اما این که چگونه ویروس را به دیگران منتقل می نمایند، دقیقا تعیین نیست.

تقریبا 80 درصد موارد ابتلا به کووید-19 موارد خفیف بوده و بعضی از کارشناسان تخمین می زنند که تا 50 درصد از مبتلایان ممکن است ناقلان بدون علامت باشند. نتایج حاکی از یک مطالعه نشان می دهد یک ناقل بدون علامت ممکن است تا 5 نفر را مبتلا کند.

اهمیت ناقل بدون علامت به عنوان منبع عفونت، بستگی به پراکندگی آن در جمعیت، میزان و مدت انتشار ویروس از فرد، شغل فرد، عادات رفتاری، عادات زندگی، طیف وسیعی از فعالیت ها و اقدامات بهداشتی دارد، اما تماس های نزدیک و از جمله تماس در منزل، شانس بیشتری برای آلوده شدن نسبت به جمعیت عمومی را به دنبال دارد.

نتایج بعضی مطالعات نشان داده اند که فرد ناقل، در زمان صحبت، عطسه یا سرفه می تواند ویروس را در هوا منتشر کند؛ بنابراین در تماس های نزدیک و از جمله تماس در منزل در زمان صحبت کردن فرد ناقل، احتمال انتقال ویروس به دیگران وجود دارد.

با توجه به راه های اصلی انتقال بیماری از فرد مبتلا، احتمال انتقال ویروس به وسیله صحبت کردن با فرد ناقل در فاصله فیزیکی نزدیک وجود دارد؛ بنابراین توصیه می گردد افرادی که به مناطق پرخطر از لحاظ شیوع ویروس کرونا رفت وآمد دارند و یا کارکنان بهداشت و درمانی که با بیماران مبتلا به کووید-19 در تماس بوده و احتمال ناقل بودن آنان وجود دارد، فاصله فیزیکی خود را در منزل با سایر اعضای خانواده رعایت نمایند.

منبع: جام جم آنلاین

به "انتقال کرونا از راه حرف زدن با ناقلان بی علامت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقال کرونا از راه حرف زدن با ناقلان بی علامت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید