اولین ایستگاه نظامی آمریکا در فضا طراحی می شود

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) سرگرم طراحی یک ایستگاه فضایی کوچک است که برای تحقیقات و توسعه، آموزش و ماموریت های عملیاتی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

اولین ایستگاه نظامی آمریکا در فضا طراحی می شود

به گزارش روزنامه دیلی میل، وزارت دفاع آمریکا قراردادی را به شرکت سیرا نوادا (Sierra Nevada) منعقد کرده است که به این شرکت هوافضایی اجازه می دهد، دستگاه فضایی شوتینگ استار (Shooting Star) این شرکت را به یک پاسگاه مداری تبدیل کند.

شوتینگ استار، یک وسیله حمل بار حدود 4.8 متر (16 فوت) طول دارد که می تواند حدود 4535 کیلوگرم (10 هزار پوند) بار را تحمل کند. این وسیله ابتدا برای ارسال محموله به ایستگاه بین المللی فضایی در ماموریت های ناسا ساخته شده بود.

پنتاگون و شرکت سیرا نوادا امیدوارند اولین ماموریت نمایشی این وسیله به سمت ایستگاه فضایی بین المللی در سال 2021 انجام شود. با وجود اینکه آمریکا هدف از تاسیس این پاسگاه مداری را اهداف تحقیقاتی اعلام کرده است، اما برخی کارشناسان چنین تلاشی را نگران کننده می دانند.

بنا بر این گزارش پنتاگون مدار پایین زمین را برای طراحی یک ایستگاه فضایی کوچک انتخاب کرده است.

وسیله حمل و نقل فضایی شوتینگ استار Shooting Star ابعاد بسیار کوچکتری در مقایسه با ایستگاه بین المللی فضایی (ISS) دارد، اما به گفته محققان شرکت سیرا نوادا ، از این وسیله عمدتا برای مونتاژ در فضا، ریزگرانش، ساخت، آموزش، آزمایش و ارزیابی استفاده خواهد شد. پایگاه مداری پنتاگون می تواند دو نفر را در خود جای دهد؛ بنابراین دو نفر می توانند در این ایستگاه به انجام آزمایش بپردازند.

شرکت سیرا نوادا، دستگاه شوتینگ استار خود را باز طراحی می کند تا به راهنما، سیستم ناوبری و کنترل برای ماموریت مجهز شود. این وسیله دو صفحه خورشیدی دارد که می تواند 6 کیلووات انرژی تولید کند. هنوز پنتاگون به آزمایش هایی که می خواهد در این پاسگاه مداری انجام دهد، اشاره ای نکرده و همین موضوعی نگرانی هایی را به دنبال دارد.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "اولین ایستگاه نظامی آمریکا در فضا طراحی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین ایستگاه نظامی آمریکا در فضا طراحی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید