اولین پرواز برای واردات واکسن کرونا کی انجام می&zwnjشود؟

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، در شرایطی که خبر های بسیاری درباره فراوری انبوه و عرضه واکسن کرونا در دنیا منتشر می گردد و وزارت راه و شهرسازی نیز آمادگی خود را در زمینه انجام پرواز ها برای وارد شدن واکسن کرونا اعلام نموده است، این سوال مطرح می گردد که بالاخره تا چند ماه، هفته یا روز دیگر نخستین پرواز ایرلاین های ایرانی برای وارد کردن واکسن کرونا انجام خواهد شد؟

اولین پرواز برای واردات واکسن کرونا کی انجام می&zwnjشود؟

به گزارش ایسنا، طی روز ها و هفته های گذشته خبر های زیادی از چند واکسن کرونا منتشر شده که در حال فراوری انبوه و عرضه به بازار هستند و از سوی دیگر بسیاری از کشور ها قرارداد های خود را برای پیش خرید این واکسن حیاتی منعقد نموده اند، اما این سوال همیشه در ذهن بسیاری به وجود می آید که آیا ایران هم می تواند هر چه سریعتر واکسن کرونا را همزمان با کشور های دیگر وارد کند تا مردم از این حجم اخبار ابتلاء و مرگ میر ناشی از شیوع این ویروس خلاص شوند.

در همین زمینه عصر دیروز خبری منتشر شد درباره اینکه صنعت هوایی ایران آمادگی واردات واکسن کرونا را دارد. شهرام آدم نژاد، معاون حمل و نقل و جانشین وزیر راه و شهرسازی در ستاد مدیریت بحران از برگزاری جلسه آمادگی برای حمل و انتقال واکسن کووید 19خبر داد و گفت: به منظور آمادگی وزارت راه و شهرسازی برای حمل و انتقال واکسن کووید 19 به کشور، جلسه ای با حضور دستگاه های مربوطه برگزار گردید و آنالیز ها در مورد شرایط و تجهیزات مورداحتیاج برای انتقال واکسن به کشور با هواپیما و تامین ابزار و تجهیز فضای لازم در فرودگاه ها برای تخلیه از هواپیما و نگهداری در فرودگاه تا زمان انتقال به مراکز درمانی و محل نگهداری در شهرها، انجام پذیرفت.

او اضافه نمود: این جلسه بدین منظور برگزار گردید تا در صورتی که ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا تصمیمی برای واردات واکسن کووید 19 به کشور گرفت، سرعت انتقال واکسن به کشور توسط کمیته حمل و نقل با پیش بینی های اجرا شده برای تامین تجهیزات مورد احتیاج افزایش یابد.

پس از پیگیری ها معین شد که با هماهنگی های سازمان هواپیمایی کشوری، پنج فروند هواپیمای پهن پیکر از دو ایرلاین آماده شدند و همه شرایط و الزامات مورد احتیاج وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز مانند دمای زیر 60 درجه و میزان مورد احتیاج یخ خشک در این هواپیما ها رعایت شده است.

آدم نژاد در این باره که نخستین پرواز هواپیمای ایرانی برای وارد کردن واکسن کرونا چه زمانی انجام می گردد؟ گفت: ما زمان آن را نمی دانیم و تنها از این جهت که حدود 20 روز آماده سازی ایرلاین ها و فرودگاه ها برای واردات واکسن کرونا طول می کشید این کار را انجام دادیم تا به محض اینکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آمادگی لازم را پیدا نموده و به ما اعلام کند، اقدمات لازم را برای این پرواز انجام دهیم.

وی با اشاره به اینکه در زمینه واردات واکسن کرونا، تنها انجام پرواز و آماده سازی هواپیما ها و فرودگاه ها به ما مربوط می گردد، اضافه نمود: در حال حاضر آمادگی کاملی در مجموعه وزارت راه وشهرسازی و حوزه حمل ونقل هوایی وجود دارد و امیدواریم هر چه سریعتر این واکسن به کشور ما وارد گردد، اما از این که نخستین محموله کی به ایران وارد می گردد، خبری نداریم.

حال این سوال ممکن است برای هر کسی به وجود بیاید که این ایجاد آمادگی برای انجام پرواز در حوزه هوانوردی به چه دردی می خورد و اساسا نخستین هواپیمای ایرانی برای وارد کردن واکسن کرونا چه روزی به مقصد یکی از کشور های فراوری کننده پرواز می نماید؟

منبع: فرارو

به "اولین پرواز برای واردات واکسن کرونا کی انجام می&zwnjشود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین پرواز برای واردات واکسن کرونا کی انجام می&zwnjشود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید