ترامپ فرمان ممنوعیت سرشماری مهاجرین غیرقانونی را صادر کرد

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، رئیس جمهور آمریکا فرمانی را به امضا رساند که به موجب آن، سرشماری مهاجرین غیرقانونی در این کشور برای مشخص حوزه های رأی گیری ممنوع خواهد بود.

ترامپ فرمان ممنوعیت سرشماری مهاجرین غیرقانونی را صادر کرد

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ بلاگ پو به نقل از رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه یادداشتی را به امضا رساند که سرشماری مهاجران غیرقانونی در ایالات متحده را برای مشخص حوزه های رأی گیری ممنوع می نماید.

کارشناسان سرشماری و حقوقدانان آمریکا می گویند که این اقدام از نظر قانونی مورد تردید است. به لحاظ نظری، این فرمان ترامپ با حذف گسترده جمعیت مهاجران غیرسفیدپوست و غیرقانونی در آمریکا و شکل گیری حوزه های رأی گیری با جمعیت غالباً سفیدپوست، به نفع حزب جمهوریخواه و متبوع ترامپ خواهد بود.

از سوی دیگر، دموکراتها و هواداران حقوق مهاجرین به این فرمان ترامپ به سرعت واکنش نشان داده و آن را محکوم کردند.

در همین ارتباط، داله هو دادستان اتحادیه حقوق آزادیهای مدنی آمریکا وعده داد که علیه ترامپ دادخواهی می نماید و با صدور بیانیه ای خاطرنشان کرد: ما او (ترامپ) را در دادگاه خواهیم دید و پیروز خواهیم شد.

تام پرز رئیس کمیته ملی حزب دموکرات نیز این فرمان غیرقانونی را که هدفی به جز ساکت کردن و تضعیف صدای لاتین تبارها و جوامع رنگین پوست ندارد به باد استهزا گرفت.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ترامپ فرمان ممنوعیت سرشماری مهاجرین غیرقانونی را صادر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ فرمان ممنوعیت سرشماری مهاجرین غیرقانونی را صادر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید