جزئیات عملیات بزرگ یمنی ها علیه ائتلاف سعودی

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، سخنگوی نیرو های مسلح یمن با اعلام اینکه دشمن سعودی دست به عملیات نظامی تنش زا در منطقه نهم زده بود گفت نیرو های یمنی با جدیت با آن مقابله کردند.

جزئیات عملیات بزرگ یمنی ها علیه ائتلاف سعودی

به گزارش، یحیی سریع، سخنگوی نیرو های مسلح یمن در کنفرانسی مطبوعاتی اعلام نمود: در منطقه نهم شاهد عملیات نظامی تنش زا از سوی نیرو های دشمن بودیم؛ از این رو نیرو های ما مجبور شدند با جدیت با آن مقابله نمایند.

وی اضافه کرد: دشمن قصد تعدی به منطقه ای را داشت که اهمیت استراتژیک بسیار بالایی را دارد. پس از آنکه به مقابله با دشمن سعودی پیروز شدیم نیرو های ما حالت تهاجمی به خود گرفتند. همچنین در این عملیات طرح پیشروی دشمن به سمت مناطق مجاور با صنعا را به شکست کشاندیم.

یحیی سریع ادامه داد: اطلاعات ما نشان داد که دشمن از ماه ها پیش برای انجام عملیاتی با هدف نزدیک شدن به صنعا آماده می گردد. در این منطقه 17 تیپ دشمن و تعدادی از گردان های آن همراه تجهیزات نظامی مختلف تجمع نموده بودند. دشمن علی رغم آن همه تجهیزات و نیرو های زمینی که تدارک دیده بود به جنگنده های خود امید بسته بود. پس از مقابله پیروزیت آمیز با حمله دشمن نیرو های ما عملیات نظامی هجومی را آغاز کردند.

یحیی سریع با اعلام اینکه به دنبال فروپاشی خطوط مقدم دشمن دامنه عملیات گسترش یافت و نیرو های ما به سمت ارتفاعات راهبردی پیشروی کردند؛ اضافه کرد: نیرو های ما در ساعات اولیه عملیات و پیش ازصدور دستور محاصره دشمن ماموریت خود را به طور پیروزیت آمیز انجام دادند. نیرو های ما طی 3 روز اول عملیات بیشتر منطقه نهم را بدست گرفتند. از 4 طرف اصلی حملات خود را آغاز کردیم و از هر سمت نیز راستا های متعددی منشعب شد. علی رغم محاصره دشمن، اما راه هایی را بازکردیم تا مزدوران بتوانند فرار نمایند.

: تظاهرات گسترده نه به معامله ترامپ در یمن+ عکس

ابعادی راهبردی عملیات بنیان مرصوص نیرو های مسلح یمن علیه متجاوزان

یحیی سریع در این کنفرانسی مطبوعاتی گفت: با فروپاشی صفوف نیرو های دشمن، نیرو های ما به پیشروی خود ادامه دادند. از آنجایی تاکید داشتیم مزدوران کشته نشوند هزاران نفر از آن ها پیروز به فرار از منطقه عملیات شدند. راه های یاری و امدادی نیرو های دشمن را مسدود کردیم. دشمن قصد داشت با تشدید عملیات نظامی در منطقه نهم به نیرو های ما حمله ورشده و به سمت مناطقی بسیار مهم پیشروی کند.

سخنگوی نیرو های مسلح یمن تاکید نمود: جنگنده های دشمن 250 حمله را علیه نیرو های ما انجام دادند. سامانه فاطر 1 نقش فوق العاده ای را در به شکست کشاندن و مختل کردن حملات هوایی دشمن ایفا کرد. سامانه های پدافندی ما بیش از 25 عملیات را در مقابله با جنگنده های دشمن انجام دادند و آن ها را مجبور به ترک منطقه کردند.

یحیی سریع با اعلام اینکه فرماندهی کل دستور داده بود تا تاسیسات و پایگاه های نظامی عربستان هدف قرار داده شوند اضافه کرد: نیرو های مسلح یمن متشکل از یگان موشکی و یگان پهپادی تعدادی از فرودگاه های نظامی دشمن را بمباران کردند. تعدادی از فرودگاه های دشمن در نجران و جیزان را هدف قرار دادیم و پایگاه هوایی خمیس مشیط را موشکباران کردیم. یک مجتمع مالی وابسته به شرکت آرامکو و نیز دو هدف حساس را در عمق خاک دشمن هدف قرار دادیم.

سخنگوی نیرو های مسلح یمن با تاکید بر اینکه یگان پدافندی، موشکی و پهپادی نقش بسیار بزرگی را در بازدارندگی دشمن ایفا کردند گفت: یگان پهپادی ما بیش از 45 عملیات را در داخل و خارج یمن انجام داد. یگان موشکی نیز 21 عملیات را اجرایی کرد. در 26 مورد از این عملیات ها قرودگاه های ابها، جیزان و نجران و نیز پایگاه خمیس مشیط و شرکت آرامکو هدف قرار گرفتند. در این عملیات صفوف نیرو های دشمن به شکل گسترده فروپاشید و صد ها نفر از مزدوران فرار کردند.

یحیی سریع اضافه کرد: دشمن خسارت سنگینی را هم از لحاظ جانی و هم از لحاظ تجهیزات جنگی متحمل شد و غنایم بسیاری بدست آوردیم. نیرو های ما در روز های اول عملیات 800 کیلومتر مربع از اراضی اشغالی یمن را آزاد کردند. در این عملیات بیش از 3500 نیروی دشمن کشته، زخمی و اسیر شدند. 1500 نیروی دشمن به هلاکت رسید و همچنان اجساد بسیاری از آن ها در منطقه عملیات است. در بین کشته شدگان تعداد قابل توجهی از فرماندهان در سطوح مختلف حضور دارند.

در حال تکمیل ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "جزئیات عملیات بزرگ یمنی ها علیه ائتلاف سعودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات عملیات بزرگ یمنی ها علیه ائتلاف سعودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید