حمایت دولت از کسب و کارهای مالی آسیب دیده از کرونا

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، هیئت وزیران به منظور کاهش اثرات مالی ناشی از شیوع بیماری کرونا در کشور، ضمن معین بخش ها و رسته های کسب و کارهای مالی دچار بیشترین آسیب از این ویروس، تصمیمات لازم را در مورد حمایت از این کسب و کارها اتخاذ کرد.

حمایت دولت از کسب و کارهای مالی آسیب دیده از کرونا

به گزارش وبلاگ بلاگ پو به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، هیئت وزیران در جلسه 25 اسفند 1398 به پیشنهاد معاونت مالی رئیس جمهور، ضمن معین بخش ها و رسته های کسب و کارهای مالی دچار بیشترین آسیب در اثر شیوع بیماری کرونا، به منظور حمایت از این کسب و کارها تصمیمات لازم را اخذ کرد.

بر اساس این تصویب نامه، بخش ها و رسته های کسب و کارهای مالی مورد اشاره به توضیح زیر تعریف و دسته بندی می شوند:

الف- مراکز فراوری و توزیع غذاهای آماده اعم از رستوران ها، بوفه ها، طباخی ها، تالارهای پذیرایی، قهوه خانه ها، اغذیه فروشی ها (و موارد مشابه به تشخیص وزارت صنعت، معدن و تجارت)؛

ب- مراکز مربوط به گردشگری شامل هتل ها، هتل آپارتمان ها، مجتمع های جهانگردی و گردشگری، مهمان پذیرها، مهانسراها، مسافرخانه ها، زائرسراها، مراکز بوم گردی، مراکز اقامتی و پذیرایی و تفریحی و خدماتی بین راهی (و موارد مشابه به تشخیص وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی)؛

پ- حمل و نقل عمومی مسافر درون شهری و برون شهری اعم از هوایی، جاده ای، ریلی و دریایی (و موارد مرتبط به تشخیص وزارت راه و شهرسازی)؛

ت- دفاتر خدمات مسافرتی، گردشگری و زیارتی؛

ث- فراوری و توزیع پوشاک؛

ج- فراوری و توزیع کیف و کفش؛

چ- مراکز توزیع آجیل، خشکبار، قنادی، بستنی و آبمیوه؛

ح- مراکز، باشگاه ها و مجتمع های ورزشی و تفریحی؛

خ- مراکز و مجتمع های فرهنگی، آموزشی، هنری و رسانه ای (و موارد مرتبط به تشخیص وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)؛

د- مراکز فراوری، توزیع و فروش صنایع دستی.

گفتنی است، حمایت های پیش بینی شده در این تصویب نامه برای کاهش اثرات مالی شیوع بیماری کرونا مربوط به بخش های غیردولتی به ویژه بخش خصوصی است و در صورت احتیاج، تغییرات احتمالی در فهرست مورد اشاره، از سوی کارگروه آنالیز و مقابله با پیامدهای مالی ناشی از ویروس کرونا اعلام خواهد شد.

هیئت وزیران هم چنین، به منظور حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده موضوع این تصویب نامه، دستگاه های اجرایی مربوط را ملزم به انجام اقدامات حمایتی لازم کرد.

بر این اساس، حق بیمه سهم کارفرما برای دوره سه ماهه منتهی به اردیبهشت ماه سال 1399 از سوی سازمان تأمین اجتماعی استمهال می گردد.

همچنین، بانک رفاه کارگران مبلغ 20 هزار میلیارد ریال تسهیلات با اتکاء به منابع داخلی، منابع بین بانکی و یا خط اعتباری در اختیار سازمان تأمین اجتماعی قرار می دهد و سازمان برنامه و بودجه کشور نیز مبلغ 20 هزار میلیارد ریال از بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی را در سال 1399 پرداخت می کند.

افزون بر این، هزینه های برق و گاز مصرفی برای دوره سه ماهه منتهی به اردیبهشت ماه سال 1399 از سوی وزارت خانه های نیرو و نفت استمهال می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "حمایت دولت از کسب و کارهای مالی آسیب دیده از کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت دولت از کسب و کارهای مالی آسیب دیده از کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید