خبرنگاران ابتلای 33 پزشک یک کلینیک جمهوری آذربایجان به ویروس کرونا

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، باکو - خبرنگاران - کلینیک وابسته به دانشگاه پزشکی جمهوری آذربایجان امروز (سه شنبه) اعلام نمود که 33 پزشک این کلینیک به ویروس کرونا مبتلا شدند.

خبرنگاران ابتلای 33 پزشک یک کلینیک جمهوری آذربایجان به ویروس کرونا

به گزارش دانشگاه پزشکی جمهوری آذربایجان، بر اثر اقدامات بموقع انجام گرفته، شش نفر از این پزشکان درمان و از بیمارستان ترخیص شده اند و در حال حاضر 27 نفر دیگر تحت درمان می باشند.

در این گزارش با اشاره به این که 21 نفر از پزشکان مبتلا به ویروس کرونا پزشکان بخش مراقبت های ویژه هستند، آمده است: در حال حاضر شرایط شش نفر از این پزشکان وخیم گزارش شده و شرایط 15 نفر دیگر نیز متوسط وخیم می باشد.

بنا به آمار رسمی تا تا این لحظه 20 هزار و 831 نفر در جمهوری آذربایجان به ویروس کرونا مبتلا شده اند که 12 هزار 182 نفر از آنها درمان و از بیمارستان ترخیص شده، 258 نفر جان باخته و هشت هزار و 397 نفر نیز در حال درمان می باشند.

ستاد عملیاتی هیات دولت جمهوری آذربایجان برای مقابله با ویروس کرونا شرایط شیوع این ویروس و افزایش موارد ابتلا به آن طی ماه اخیر در این کشور نگران کننده خوانده و بر این اساس از یکشنبه گذشته تا 30 تیر ماه جاری محدودیت های سخت قرنطینه ای در باکو پایتخت جمهوری آذربایجان و 15 شهر دیگر این کشور اعمال کرده است.

در مدت اعمال محدودیت های سخت قرنطینه ای در 16 شهر، خروج شهروندان آذری از منزل فقط با دریافت مجوز دو ساعته از طریق سیستم الکترونیکی وزارت کشور جمهوری آذربایجان امکان پذیر می باشد.

بر اساس تصمیم ستاد عملیاتی هیات دولت جمهوری آذربایجان، متروی شهر باکو تا 30 تیر ماه تعطیل و حرکت وسایل نقلیه عمومی در این شهرها در روزهای پایانی هفته ممنوع است.

با تصمیم ستاد عملیاتی هیات دولت جمهوری آذربایجان، ارتش این کشور در کنار پلیس آن در اعمال محدودیت های سخت قرنطینه ای کمک می کند.

در حال حاضر مراکز تجاری بزرگ و رستورانها، غذاخوری ها و مراکز تفریحی در سراسر جمهوری آذربایجان تعطیل بوده و میزان جریمه های نقض محدودیت های سخت قرنطینه ای هم افزایش یافته است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران ابتلای 33 پزشک یک کلینیک جمهوری آذربایجان به ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ابتلای 33 پزشک یک کلینیک جمهوری آذربایجان به ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید