خبرنگاران 195 تن از مبتلایان به ویروس کرونا در شاهرود بهبود یافتند

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، شاهرود- خبرنگاران - رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه تا به امروز 195 تن از مبتلایان به ویروس کرونا در شاهرود بهبود یافتند، اضافه کرد: نتیجه 280 نمونه آزمایشگاهی این شهرستان مثبت گزارش شده است.

خبرنگاران 195 تن از مبتلایان به ویروس کرونا در شاهرود بهبود یافتند

رضا چمن روز آدینه خاطرنشان کرد: از ابتدای اسفند 98 تا به امروز در مجموع یک هزارو 122 تن با علایم عفونت های حاد تنفسی و مشکوک به کرونا ، مراجعه سرپایی به اورژانس بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود داشتند.

وی با بیان اینکه از این تعداد 648 نفر بستری شده اند، توضیح داد: طی این مدت بیشتر مراجعه نمایندگان بهبود یافته و اکنون تنها 121 تن در این بیمارستان بستری هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود تاکید نمود: شهروندان مراقبت از گروه های آسیب پذیر به ویژه سالمندان و کسانی که بیماری های مزمن زمینه ای دارند را در دستور کار قرار دهند.

وی با بیان اینکه جامعه پزشکی و کارکنان نظام سلامت همیشه و در سخت ترین شرایط یاریگر مردم دردمند هستند، ابراز داشت: اینک در یکی از مهمترین کانون های مقابله با ویروس کرونا در جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، شاهد کوشش همراه با ایثار همکارانمان هستیم.

چمن در خانه ماندن شهروندان را ضروری خواند و توضیح داد: از مسافرت و دید و بازدید در چند هفته پیش رو پرهیز گردد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از شهروندان خواست با تکمیل اطلاعات خود در سامانه salamat.gov.ir به حفظ سلامت خود، خانواده و اطرافیان یاری نمایند.

روز گذشته، نتیجه 270 نمونه آزمایشگاهی ویروس کرونا در این شهرستان مثبت و 189 تن از مبتلایان هم از بیمارستان مرخص شدند.

علاوه بر تعطیلی آرایشگاه ها و واحدهای صنفی غیر ضروری محدودیت های ترافیکی هم از عصر روز شنبه در شاهرود ایجاد شده است.

به گفته معاون بهداشت وزارت بهداشت تا ظهر امروز 19 هزار و 644 تن در کشور مبتلا به این ویروس شده که از این تعداد هزار و 433 تن فوت و 6 هزار و 745 تن بهبود یافتند.

بر اساس این آمار در استان سمنان آزمایش 52 تن مثبت اعلام شد که در مجموع تا به امروز 645 تن به این ویروس مبتلا شدند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 195 تن از مبتلایان به ویروس کرونا در شاهرود بهبود یافتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 195 تن از مبتلایان به ویروس کرونا در شاهرود بهبود یافتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید