خسارت هنگفت ائتلاف سعودی به تجار یمنی در بندر عدن

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، بعضی منابع تجاری در یمن گفتند که اقدامات ائتلاف سعودی در بندر عدن خسارت های هنگفتی را به بازرگانان این کشور وارد نموده است.

خسارت هنگفت ائتلاف سعودی به تجار یمنی در بندر عدن

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بلاگ پو، بعضی منابع تجاری گفتند که اقدامات ائتلاف سعودی در بندر عدن باعث تأخیر در تخلیه کالاها از کشتی های تجاری در بندر شده و همین امر خسارت های هنگفتی به بازرگانان یمنی وارد آورده است.

بعضی منابع تجاری گفتند که کشتی بِست لیدر با محموله فولاد که از ترکیه آمده و از بیش از 20 روز پیش در بندر المعلا که تحت سیطره ائتلاف سعودی قرار گرفته است، لنگر انداخته و در انتظار دریافت مجوز برای تخلیه بار است.

محموله این کشتی 41 هزار تُن فولاد وارداتی از ترکیه است که ائتلاف سعودی به بهانه های مختلف از صدور مجوز برای تخلیه بار این کشتی خودداری می نماید و همین امر خسارت های اقتصادی هنگفتی به تجار یمنی وارد آورده است.

یک منبع نزدیک به تجار فولاد در یمن گفت که تا کنون چندین بار با دفتر وزیر حمل ونقل دولت مستعفی یمن در پایتخت عربستان تماس برقرار نموده اند تا علت این تأخیر را جویا شوند اما دفتر وزیر اعلام نموده که تخلیه بار این کشتی بستگی به تصمیم ائتلاف سعودی دارد.

این منبع در مصاحبه با وبگاه عربی 21 اضافه نمود که این اقدامات ائتلاف سعودی هزینه های سنگینی را به تجار یمنی تحمیل نموده است که از جمله آن پرداخت غرامت به کشتی های حمل بار به ازای هر روز تأخیر است.

وی اشاره نمود که این اقدامات تأثیرات منفی بر شهروندان نیز دارد چرا که تجار برای جبران خسارت خود به افزایش قیمت کالاها روی می آورند.

بر اساس این گزارش، ائتلاف سعودی در بیان علت تأخیر در صدور مجوز تخلیه بار این کشتی گفته است که این کشتی از ترکیه آمده است.

به گفته منبع مذکور ارزش محموله این کشتی 30 میلیون دلار آمریکایی (6 میلیارد ریال یمنی) است و میزان خسارت وارده به تجار در هر روز 15 هزار دلار به عنوان غرامت تأخیر و علاوه بر آن خسارت های مربوط به تعهدات تجار به دیگران است.

این نخستین بار نیست که ائتلاف سعودی در تخلیه بار کشتی ها مانع تراشی می نماید و دسامبر 2019 نیز ائتلاف مذکور بیش از یک هفته از تخلیه بار یک کشتی ممانعت به عمل آورد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "خسارت هنگفت ائتلاف سعودی به تجار یمنی در بندر عدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خسارت هنگفت ائتلاف سعودی به تجار یمنی در بندر عدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید