راهگذر کتای افتتاح شد

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، نخستین محموله ترانزیتی به وسیله راهگذر (کریدور) کتای از پایانه مرزی دوغارون وارد خاک افغانستان شد تا با عبور از خاک این کشور و تاجیکستان به قرقیزستان منتقل گردد.

راهگذر کتای افتتاح شد

به گزارش از ، حمید محمدی رییس اداره ترانزیت راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: دو کامیون که از مبدا گمرک شهید رجایی بندرعباس به مقصد قرقیزستان از راستا افغانستان و تاجیکستان در قالب این راهگذر بارگیری شده بودند روز گذشته، پس از ورود به پایانه مرزی دوغارون در تایباد، پس از انجام تشریفات وارد افغانستان شدند.

:
  • بهره برداری از پل محور ریزه -جوزقان تا یک ماه آینده

او اضافه نمود: چهارم آذر ماه سال98 نمایندگان کشور های عضو راهگذر کتای شامل ایران، افغانستان، تاجیکستان و قرقیزستان به میزبانی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور و با حضور نمایندگان گمرک ایران، سازمان اکو، سازمان ایرو و اتاق بازرگانی در تهران نشستی برگزار نمودند و تردد 2 کامیون در راستا کتای از نتایج این نشست بوده است.

وی ادامه داد: با عنایت به لزوم توسعه راستا های ترانزیتی و صادراتی متعدد و جایگزین به آسیای مرکزی، فعال نمودن راهگذر کتای در دستور کار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای قرار گرفته است.

/ ف.غ

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "راهگذر کتای افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهگذر کتای افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید