ضرورت رعایت اخلاق حرفه ای در فضای مجازی انتخابات

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، رئیس پلیس فتا استان البرز از کاربران و ادمین ها خواست در آستانه انتخابات مجلس یازدهم اخلاق حرفه ای را در فضای مجازی رعایت نمایند.

ضرورت رعایت اخلاق حرفه ای در فضای مجازی انتخابات

ایرنا، سرهنگ محمد اقبالی یکشنبه 24 آذر گفت: با توجه به در پیش بودن یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، کانال های مجازی مسئولیت سنگینی برای حفظ ارزش های اسلامی و رعایت اصول حرفه ای در انتشار مطالب دارند که باید رعایت نمایند.

وی اضافه نمود: با گسترش و توسعه ارتباطات و تغییر سبک تبلیغات و فعالیت های مرتبط با فضای مجازی و حواشی این فعالیت ها نیز تغییرات زیادی نموده و مدیریت این فضا لازم است.

رئیس پلیس فتا استان البرز اظهار داشت که ادمین ها و کاربران عرصه مجازی باید رعایت اصول اخلاقی در پیشگیری از هر نوع تشنج و تشویش افکار عمومی را داشته باشند.

اقبالی گفت: هر مقطع زمانی و شرایط مناسبتی مطالبات خود را دارد که مدیریت این مباحث اهمیت زیادی دارد، نامزدهای انتخاباتی نیز باید با رعایت اخلاق حرفه ای در این عرصه حاضر شوند و از هرگونه تخریب نسبت به یکدیگر پرهیز و فقط برنامه های خود را ارائه دهند.

رئیس پلیس فتا استان البرز تأکید کرد: در این سیر زمانی باید دست به دست هم دهیم تا فضا را ایمن و مطمئن نگه داریم و چالش ایجاد نکنیم و دست مایه منفی برای دیگران ایجاد نکنیم.

وی گفت: یکی از موضوعاتی که امروزه به ویژه در البرز فضای مجازی را تحت الشعاع قرار می دهد فضای سیاسی است و به طورمعمول در انتخابات و مناسبت های سیاسی اتفاقاتی رقم می خورد که بعضی افراد اخلاق حرفه ای را رعایت نمی نمایند و دستاویز خبری بعضی کاربران سودجو می شوند.

اقبالی یادآور شد که با نظارت و کنترل بر شبکه های اجتماعی توسط ادمین ها در فضاهای مجازی می تواند در بسیاری از تخلفات جلوگیری گردد.

کاربران باید در فراوری محتوی دقت لازم داشته باشند چراکه پلیس فتا با هرگونه تخلفات که منجر به بی اخلاقی و خارج از چارچوب قانونی باشد به شدت برخورد می نماید.

رئیس پلیس فتا البرز همچنین به ادمین های فضای مجازی تأکید کرد که با توجه به اینکه مسئولیت فضای مجازی را عهده دارند از قرار دادن هرگونه لینک و آدرس ناشناس خودداری نمایند.

ادمین ها قبل از عضوگیری در گروه و کانال های خود حتماً فعالیت کاربرها را مورد رصد و پایش قرار دهند.

منبع: همشهری آنلاین

به "ضرورت رعایت اخلاق حرفه ای در فضای مجازی انتخابات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت رعایت اخلاق حرفه ای در فضای مجازی انتخابات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید