عصائب اهل الحق : آمریکا برای حضوری طولانی مدت در عراق برنامه ریزی می نماید

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، سعد السعدی عضو دفتر سیاسی جنبش عصائب اهل الحق از گروههای مقاومت تاکید نمود که آمریکا برای حضوری طولانی مدت در عراق برنامه ریزی می نماید .

عصائب اهل الحق : آمریکا برای حضوری طولانی مدت در عراق برنامه ریزی می نماید

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بلاگ پو، سعد السعدی عضو دفتر سیاسی عصائب اهل الحق در گفت وگو با شبکه خبری المیادین تصمیم مجلس عراق در مورد خروج نیروهای آمریکایی از عراق را تصمیمی تاریخی دانست که به دلیل جنایت گسترده آمریکا در عراق صورت گرفت.

وی با اشاره به بیانیه گروههای مقاومت توضیح داد که بیانیه گروههای مقاومت بعد از جنایت مستمر آمریکا در عراق صادر شده است.

هشت گروه مقاومت عراق با صدور بیانیه ای مشترک حضور نیروهای آمریکایی در عراق را اشغالگری دانسته و بر ادامه مقاومت تا خروج کامل این نیروها از عراق تاکید نمودند. در این بیانیه تاکید شده در صورت عدم خروج ، خاک عراق را به جهنمی برای اشغالگران تبدیل خواهند کرد.

این عضو دفتر سیاسی جنبش عصائب الحق در بخش دیگری از این مصاحبه به تحرکات کنونی آمریکا در عراق اشاره نمود و هدف آمریکا را استقرار مجدد نیروهایش در عراق دانست و گفت: این تحرکات با هدف استقرار مجدد در عراق است نه ترک کشور.

وی در این باره با اشاره به برنامه های آمریکا برای آینده عراق توضیح داد که آمریکا برای حضوری طولانی مدت در عراق برنامه ریزی می نماید.

السعدی در این رابطه با طرح این سوال که چگونه می توان بین خروج نیروهایی آمریکا و استقرار سامانه پاتریوت در عراق ارتباط ایجاد کرد تاکید نمود که دولت کنونی آمریکا به صراحت فاش کرد که دولت باراک اوباما در پیدایش داعش نقش دارد.

وی با اشاره به سابقه مبارزاتی ملت عراق توضیح داد که ملت عراق از نظر تاریخی مخالف اشغالگری است و حضور نیروهای آمریکایی را نمی پذیرد و جنایت آنها را رد می نماید.

السعدی در بخش دیگری از این مصاحبه به دخالت های آشکار آمریکا در تشکیل دولت جدید عراق اشاره نمود و توضیح داد که آمریکا به طور صریح و آشکار در فرایند سیاسی عراق دخالت می نماید و فشارهایی برای مامور کردن عدنان الزرفی برای تشکیل دولت وجود داشته است.

وی همچنین توضیح داد که دخالت های آمریکا در مسئله مامور کردن الزرفی بسیار روشن است. فشارهای آمریکا بر رئیس جمهور و بعضی از نمایندگان وجود دارد تا به تشکیل دولت به ریاست الزرفی رای بدهند.

وی در این راستا با طرح این سوال که آیا الزرفی نماینده مرجعیت و اراده ملی و گروههای سیاسی عراق است بعید دانست او بتواند از مجلس رای اعتماد کابینه اش را کسب کند.

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، عدنان الزرفی نخست وزیر مامور تشکیل کابینه روز شنبه شانزدهم فروردین ماه برنامه کابینه خود را به ریاست مجلس ارسال کرد .

برهم صالح رئیس جمهور عراق در تاریخ 16 ماه مارس، عدنان الزرفی رئیس فراکسیون النصر به ریاست حیدر العبادی نخست وزیر سابق این کشور و استاندار سابق نجف را به تشکیل کابینه جدید عراق ظرف 30 روز مامور کرد.

عدنان الزرفی که تابعیت آمریکایی دارد، از ابتدای ماموریتش با مخالفت احزاب و جریان های سیاسی شیعی عراق روبرو شده است و لذا بسیاری از کارشناسان به رای اعتماد کابینه وی در مجلس خوش بین نیستند.

عضو برجسته دفتر سیاسی عصائب اهل الحق در ادامه این مصاحبه با اشاره به برنامه ها و خطوط کلی دولت الزرفی که روز شنبه به ریاست مجلس ارائه کرد، گفت: در برنامه دولتی الزرفی مصوبه مجلس عراق مبنی بر خروج نیروهای آمریکایی از عراق کاملا نادیده گرفته شده است.

وی با اشاره به تحرکات جریان های مخالف که کوشش دارند جریان مقاومت را به سنگ اندازی در تشکیل دولت جدید در عراق متهم نمایند، توضیح داد: ما فرصت زیادی به دیپلماسی عراق دادیم تا نقش خود را ایفا نماید ولی نیروهای آمریکایی به جنایت خود در عراق ادامه می دهند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "عصائب اهل الحق : آمریکا برای حضوری طولانی مدت در عراق برنامه ریزی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عصائب اهل الحق : آمریکا برای حضوری طولانی مدت در عراق برنامه ریزی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید