علت مهم افزایش مراجعان کرونایی در تهران ، شروع اجرای آزمایشی طرح ترافیک ، در مرحله شکل گیری پیک دوم کرونا هستیم؟

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران از افزایش مراجعات و بستری های کرونایی در تهران اطلاع داد و گفت: از امروز شنبه برنامه فاز آزمایشی طرح ترافیک اجرا می گردد اما این موضوع حتماً مورد تحلیل قرار خواهد گرفت و اگر استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی مشکلاتی در زمینه گسترش بیماری به وجود آورد، ممکن است درباره بازنگری آن تصمیماتی جدیدی اتخاذ گردد.

علت مهم افزایش مراجعان کرونایی در تهران ، شروع اجرای آزمایشی طرح ترافیک ، در مرحله شکل گیری پیک دوم کرونا هستیم؟

به گزارش وبلاگ بلاگ پو به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی درباره شرایط کرونا در تهران گفت: پاسخ به این که آیا در حال حاضر در مرحله استمرار پیک اول کرونا قرار داریم و در تموجات موج اول حرکت می کنیم یا این که در مرحله شکل گیری پیک دوم بیماری هستیم، نیازمند یک آنالیز تحلیلی همه گیرشناسی است که باید فرصتی به ما داده گردد تا بتوانیم شرایط را تحلیل کنیم.

وی اضافه کرد: در تهران میزان مراجعین درمانی ما رو به افزایش است و تقریباً نسبت به 24 ساعت گذشته میزان مراجعین سرپایی ما در حوزه درمان 7.9 درصد افزایش داشته است. درباره این که چه تعداد از کسانی که به حوزه بهداشت و درمان ما مراجعه می نمایند، بستری می شوند، یک عدد 3.5 درصد در تهران داشتیم اما امروز عدد ما 10.1 درصد است؛ یعنی از مجموع مراجعین کرونایی به بخش بهداشت و درمان 10.1 بستری شده اند که نشان دهنده ضرورت توجه به مسائل پیشگیرانه در برابر بیماری است.

زالی ادامه داد: در دو بیمارستان ارجاعی تهران که امروز صبح آمار آن را مورد تحلیل قرار دادیم، افرادی بستری شدند که در 10 روز گذشته در تماس با بیماری بوده اند و افرادی هستند که سفر نموده اند و عامل اصلی ابتلای آن ها سفر بوده است. یکی از مطالعات ما در یکی از بیمارستان های ارجاعی تهران نشان می دهد که 60 درصد افراد بستری شده سابقه مسافرت به استان ها را داشته اند که نشان می دهد بخشی از موج جدیدی که در تهران به وقوع پیوسته، به دنبال سفرهایی بوده که رخ داده و این در حالی است که ما همیشه تأکید می کنیم که این سفرها جداً می تواند خطرآفرین باشد و فرایند کنترل بیماری را در تهران تحت الشعاع قرار دهد. طبیعتاً خرداد، ماهی پرتعطیلی بوده و ممکن است با سفر دچار مسائل چالش برانگیز فراوانی در حوزه درمان شویم.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران درباره شرایط اجرای طرح ترافیک از شنبه گفت: در تهران یک آنالیز مدل سازی انجام دادیم و به این نتیجه رسیدیم که حتی اگر 5000 نفر از کسانی که از مترو یا اتووس استفاده می نمایند، از ماسک استفاده ننمایند، همین تعداد کافی است تا منجر به گسترش بیماری شوند. بنابراین 10 درصدی که از ماسک استفاده نمی نمایند، بسیار حائز اهمیت هستند و این 10 درصد طبق آمار ما بین 70 تا 80 هزار فردی می شوند که می توانند به شدت الگوی بیماری را در ناوگان حمل و نقل تهران به هم بریزند و نگران نماینده باشند.

زالی گفت: همان طور که وزیر بهداشت خاطرنشان کرد شنبه برنامه فاز آزمایشی طرح ترافیک اجرا خواهد شد و این موضوع حتماً مورد تحلیل قرار خواهد گرفت و اگر خدایی نانموده، ناوگان عمومی تغییراتی شگرفی در بیماری ایجاد نموده یا مسائلی در زمینه گسترش بیماری به وجود آورد، طبیعتاً با تصویب ستاد ملی کرونا، ممکن است درباره بازنگری آن تصمیماتی جدیدی اتخاذ گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "علت مهم افزایش مراجعان کرونایی در تهران ، شروع اجرای آزمایشی طرح ترافیک ، در مرحله شکل گیری پیک دوم کرونا هستیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت مهم افزایش مراجعان کرونایی در تهران ، شروع اجرای آزمایشی طرح ترافیک ، در مرحله شکل گیری پیک دوم کرونا هستیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید