پلمب وجمع آوری 70 واحد آلاینده، صدور 228 اخطاریه قانونی در 7 روز

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: درطرح گشت و پایش شبانه محیط زیست استان تهران دریک هفته گذشته 2 هزار و 517 پایش محیط زیستی از واحد های صنعتی، صنفی و خدماتی استان به عمل آمد.

پلمب وجمع آوری 70 واحد آلاینده، صدور 228 اخطاریه قانونی در 7 روز

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ بلاگ پو، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران پیش از ظهر امروز در تشریح گشت و پایش شبانه محیط زیست در طول یک هفته گذشته گفت: درطرح گشت و پایش شبانه محیط زیست استان تهران دریک هفته گذشته 2517 پایش محیط زیستی از واحد های صنعتی، صنفی و خدماتی استان بعمل آمد که این تعداد حاصل 192 مرحله گشت در کل استان تهران و شهرستان های مختلف در طول این مدت بود.

سعید محمودی اضافه کرد: در این گشت ها اکیپ های محیط زیست، بیش از 103محور اصلی و فرعی را در سطح استان تهران و در مجموع 13شهرستان مورد پایش قرار دادند.

وی با انتقاد شدید از عملکرد دستگاه های متولی در حوزه مدیریت پسماند ها و مقابله با پسماندسوزی ها خصوصاً در حاشیه شهرستان های استان، اضافه کرد: بر اساس گزارشات دریافتی، در این پایش ها در مجموع 217 مورد حریق ناشی از ضایعات و پسماندسوزی مشاهده شد که مأموران محیط زیست به طور مستقیم و یا با همکاری آتش نشانی نسبت به اطفا آن اقدام کردند و این در حالی است که محیط زیست فاقد امکانات لازم برای مهار چنین آتش سوزی هایی بوده و مأموران اجرایی محیط زیست با دست خالی و امکانات اولیه اقدام به اطفا این حریق ها نموده اند.

محمودی با اشاره به اینکه در 2517پایش اجرا شده بطور کلی واحد های صنعتی و صنفی کوچک و بزرگ مقیاس و همچنین کلیه واحد های دارای بار آلایندگی در سطح استان مورد بازدید و پایش گشت های محیط زیست قرار گرفتند، گفت: این واحد ها بیشتر واحد های صنعتی کوچک و بزرگ، ریخته گری، ذغال گیری، بازیافت، ذوب فلزات و واحد های معدنی، فراوری شن و ماسه، بتن و آسفالت و همچنین شهرک های صنعتی دولتی و خصوصی استان تهران بودند که مورد رصد و پایش محیط زیست قرار گرفتند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران توضیح داد: در جریان این گشت و پایش ها 70واحد آلاینده و غیرمجاز پلمب یا جمع آوری شدند که شامل تخریب و جمع آوری 35 واحد ذغالگیری فقط در بخش کهریزک و پلمپ مخازن سوخت مازوت کارخانه سیمان تهران در شهرستان ری، همچنین پلمپ سایر واحد های متخلف صنعتی و صنفی دارای بار آلایندگی در سطح استان تهران بود.

وی با بیان اینکه در این گشت و پایش ها که عمده آن در شرایط اضطرار آلودگی هوا انجام شد درمجموع 228اخطاریه محیط زیستی صادر و به متخلفان ابلاغ شد، گفت: ابلاغیه عدم فعالیت عمدتاً برای واحد های بالقوه آلاینده صنعتی و همچنین واحد های فراوری بتن، شن و ماسه، ذغال گیری، بازیافت، ریخته گری، کوره آجرپزی، آسفالت، ضایعات و مصنوعات چوبی، رنگرزی، سیمان و فراوری گچ صادر شد و در مجموع هم از فعالیت 242 واحد دارای بار آلایندگی در شرایط اضطرار آلودگی جلوگیری شد که بخشی از این واحد ها با صدور اخطاریه و بعضی هم با تذکر مأموران محیط زیست فعالیت خود را متوقف کردند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران همچنین توضیح داد: در رابطه با این گشت و پایش ها، از متصدی 9 واحد متخلف و غیر مجاز در مراجع قضائی طرح دعوی شد.

محمودی به تأثیرگذاری گشت و پایش های محیط زیست استان تهران در شرایط آلودگی هوا تاکید و اعلام نمود: در بسیاری از این گشت ها و به عنوان نمونه فقط در یک شهرستان، جهت پیمایش شده توسط مأموران محیط زیست در یک هفته گذشته بیش از3000 کیلومتر بوده و در این پیمایش با انواع و اقسام تخلفات واحد ها و پسماندسوزی برخورد قانونی اجرا شده و به جرأت می توان گفت: اگر نبود همت و همراهی مأموران محیط زیست در این گشت های شبانه، قطعاً شرایط آلودگی هوا در تهران و شهرستان های استان بیش از این بود.

این مقام مسئول همچنین از ادامه گشت و پایش های شبانه محیط زیست تا رسیدن به شرایط مناسب اطلاع داد و در خاتمه اضافه کرد: گزارش گشت های محیط زیست به طور هفتگی جمع بندی و به وسیله رسانه های ارتباط جمعی به طور دقیق و شفاف به اطلاع شهروندان می رسد.

تا امروز هوای تهران 25 روز پاک،194 روز سالم، 58 روز ناسالم برای گروه های حساس و 5 روز ناسالم برای همه گروه ها بوده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "پلمب وجمع آوری 70 واحد آلاینده، صدور 228 اخطاریه قانونی در 7 روز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلمب وجمع آوری 70 واحد آلاینده، صدور 228 اخطاریه قانونی در 7 روز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید