آزادی 5 مددجو محکوم اقتصادی به مناسبت شهادت امام رضا (ع)

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، خبرنگاران/یزد مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد از آزادی پنج مددجو محکوم اقتصادی به مناسبت شهادت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت امام رضا(ع) اطلاع داد.

آزادی 5 مددجو محکوم اقتصادی به مناسبت شهادت امام رضا (ع)

اسلام افشون با اعلام این خبر گفت: به مناسبت شهادت امام رئوف ، امام رضا (ع) 5 نفر از محکومین اقتصادی جرائم غیر عمد از زندان آزاد شدند که برای آزادی این محکومین اقتصادی مبلغ 25 میلیارد و 556 میلیون ریال احتیاج بود که با تلاش ستاد دیه استان مبلغ چهار میلیارد و 650 میلیون ریال از این مبلغ پرداخت شد.

وی در این باره توضیح داد: به همت اعضاءکمیته صلح و سازش این ستاد مبلغ 20 میلیارد و 906 میلیون ریال از شکات گذشت رضایتمندانه اخذ شد و مابقی این مبلغ از منابع این ستاد شامل یاری های خیرین و نیکوکاران نوعدوست و تسهیلات بانک های عامل مبلغ 4 میلیارد و 650 میلیون ریال به حساب سپرده دادگستری واریز و زمینه آزادی این 5 نفر و بازگشت آنها به آغوش خانواده فراهم شد.

افشون ضمن تقدیر و تشکر از همت مردم دارالعباده در ایام سوگواری محرم و صفر، گفت: خوشبختانه مردم، هیئت ها و بسیاری از صاحبان روضه خوانی ها در اجرای طرح هر هیئت آزادی یک زندانی بسیار همکاری نموده و مبلغ یک یلیارد و 400 میلیون تومان جهت آزادی زندانیان جرائم غیر عمد اهدا کردند.

وی اضافه نمود: هم اکنون تعداد 191 زندانی جرائم غیر عمد در زندانهای استان به سر میبرند که برای آزادی آنها مبلغی بالغ بر 100 میلیارد تومان احتیاج است.

این مسئول با تشریح شرایط محبوسان جرایم غیرعمد استان اظهار کرد: بیشترین طیف مددجویان اقتصادی و تحت پوشش ستاد دیه به ترتیب شامل بدهکاران اوراق تجاری چک و سفته ، مهریه و نفقه، دیه ناشی از تصادفات رانندگی، حادثه کار و دیه شبه عمد قرار دارند.

به گزارش وبلاگ بلاگ پو و به نقل از روابط عمومی ستاد دیه استان یزد، پیش از این در روز اربعین حسینی زمینه آزادی 10 محکوم اقتصادی از زندان های استان به تلاش ستاد دیه فراهم آمده بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آزادی 5 مددجو محکوم اقتصادی به مناسبت شهادت امام رضا (ع)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزادی 5 مددجو محکوم اقتصادی به مناسبت شهادت امام رضا (ع)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید