تردد شبانه ادوات کشاورزی یکی از علل اصلی وقوع تصادفات برون شهری است

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، رئیس پلیس راه استان ایلام گفت: یکی از مهمترین علل اصلی وقوع تصادفات برون شهری در جاده های اصلی و فرعی استان ایلام تردد شبانه ادوات کشاورزی بر روی جاده ها است.

تردد شبانه ادوات کشاورزی یکی از علل اصلی وقوع تصادفات برون شهری است

سرهنگ رضا همتی زاده رئیس پلیس راه استان ایلام در گفت و گو با خبرنگار از ؛ گفت: با توجه به فصل برداشت محصولات کشاورزی در استان ایلام و افزایش تردد ادوات کشاورزی به ویژه تراکتور، کمباین و تیلر بر روی جاده ها، این موضوع سبب برهم زدن نظم عبور و مرور ترافیک در جاده ها و در نتیجه وقوع حوادث تلخ ترافیکی شده است.

او اضافه کرد: رانندگان ادوات کشاورزی کندرو باید توجه داشته باشند که تنها در جاده های خاکی و مزارع کشاورزی حق عبور و مرور دارند و برابر قوانین و مقررات هدایت و رانندگی، به جزء در مواقع ضروری، عبور آن ها بر روی جاده های آسفالت ممنوع بوده و در صورت تردد، ماموران برابر مقررات با رانندگان خاطی برخورد خواهند کرد.

همتی زاده ادامه داد: رانندگان ادوات کشاورزی قبل از حرکت کردن باید وسیله نقلیه خود را از لحاظ فنی، ترمز، لاستیک، سیستم روشنایی و آیینه آنالیز نمایند تا صورت وجود نقص فنی نسبت به رفع کردن آن اقدام نمایند.

او بیان نمود: برابر آنالیز های اجرا شده در بحث تصادفات جاده ای مربوط به ادوات کشاورزی، متاسفانه بیشتر تصادفات این دسته از وسایل نقلیه به نقص سیستم روشنایی بر می گردد و رانندگانی که در پشت سر آن ها حرکت می نمایند به دلیل تاخیر در روئیت وسیله نقلیه آن هم به دلیل عدم دیده شده باعث وقوع تصادف می گردد.

رئیس پلیس راه استان ایلام با بیان اینکه یکی از مهمترین علل اصلی وقوع تصادفات برون شهری تردد شبانه ادوات کشاورزی است، اضافه کرد: رانندگان ادوات کشاورزی باید به قوانین و مقررات پایبند باشند و توصیه های پلیس را جدی بگیرند و جان سایر رانندگان را به بازی نگیرند.

ن

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "تردد شبانه ادوات کشاورزی یکی از علل اصلی وقوع تصادفات برون شهری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تردد شبانه ادوات کشاورزی یکی از علل اصلی وقوع تصادفات برون شهری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید