خبرنگاران تداوم آموزش درس تربیت بدنی از طریق فضای مجازی

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، مشهد- خبرنگاران- معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی از تداوم آموزش درس تربیت بدنی از طریق فضای مجازی برای پرکردن اوقات فراغت دانش آموزان این استان خبر داد.

خبرنگاران تداوم آموزش درس تربیت بدنی از طریق فضای مجازی

صفدر سلطانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ بلاگ پو اضافه نمود: با توجه به شیوع بیماری کرونا و تعطیلی مدارس، جریان آموزشی و پرورشی دانش آموزان باید تداوم و استمرار یابد و فرآیند تعلیم و تربیت متوقف نشود.

وی ادامه داد: در حال حاضر با توجه به توصیه های متخصصین بهداشتی برای باقی ماندن در منازل و تردد کمتر در سطح شهر که باعث کم تحرکی دانش آموزان و خانواده ها شده است باید در زمینه تحرک بدنی و پرکردن اوقات فراغت اعضای خانواده ها تمهیدی اندیشیده می شد.

وی گفت: در این راستا تلاش کردیم با استفاده از تخصص و ایده های ارزشمند معلمان و دبیران تربیت بدنی استان، محتواها و الگوهای حرکتی قابل اجرا در منازل را متناسب با دوره های تحصیلی و سرفصل درس تربیت بدنی تدوین کرده و جهت افزایش نشاط و شادابی و بهبود آمادگی عضلانی و قلبی تنفسی دانش آموزان و خانواده ها در ایام تعطیلات از طریق رسانه و بسترهای فضای مجازی در اختیار آن ها قرار دهیم.

سلطانی اضافه نمود: با توجه به اجرای این طرح، از همکاران تربیت بدنی استان تقاضا داریم ضمن افزایش ارتباط با دانش آموزان و اولیای آنها در این ایام، ایده های خلاقانه و قابل اجرای حرکات ورزشی متناسب با زندگی آپارتمان نشینی، ایمن و بدون ایجاد مزاحمت برای همسایه ها را به دفتر معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان ارسال نمایند.

وی ادامه داد: به این ترتیب می توان از ایده های برتر در زمینه تدوین برنامه ها استفاده کرد ضمن اینکه همکاران دارای ایده های برتر مورد تقدیر و تجلیل قرار خواهند گرفت.

استان خراسان رضوی دارای بیش از یک میلیون و 300 هزار نفر دانش آموز است که حدود 9 درصد جمعیت دانش آموزی کشور می باشد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران تداوم آموزش درس تربیت بدنی از طریق فضای مجازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تداوم آموزش درس تربیت بدنی از طریق فضای مجازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید