سناتور آمریکایی علیه کار اجباری در سینکیانگ

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، یک سناتور ارشد آمریکایی شرکت های این کشور را به نادیده دریافت عمدی شرایط کار اجباری در سینکیانگ متهم کرد و از اداره بازرگانی خواست خرید کالاهای فراوری شده بواسطه کار اجباری از سوی شرکت ها و مصرف کنندگان آمریکایی را متوقف کند.

سناتور آمریکایی علیه کار اجباری در سینکیانگ

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، باب منندز، سناتور دموکرات آمریکایی در نامه ای به ویلبر راس، وزیر بازرگانی آمریکا اظهار کرد، گزارش های اخیر نشان می دهند که تعداد زیادی از شرکت های آمریکایی از جمله اپل، کوکاکولا و گپ منابع خود را از فراوریات سینکیانگ تهیه نموده و می نمایند.

منندز که از اعضای ارشد کمیته روابط خارجی سنا است، در این نامه اظهار کرد: علاوه بر این، گزارش هایی وجود دارند مبنی بر این که شرکت های آمریکایی آنالیز های بنیادین در زمینه حقوق کاری و انسانی در سین کیانگ را انجام نداده اند و اساسا به طورعمدی شرایط هولناک کار اجباری در سین کیانگ را نادیده گرفته اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وی اضافه کرد: این شرکت ها که به مسئولیت خود در راستای آنالیز زنجیره تامین خود عمل نموده اند، احتمالا در سرکوب اویغورها، قزاق ها، قرقیزها و دیگر اقلیت های مسلمان همدست هستند.

سازمان ملل تخمین زده است که بیش از یک میلیون مسلمان اویغور طی سال های اخیر در اردوگاه های سین کیانگ بازداشت شده اند. چین اما نقض حقوق اویغورها را تکذیب می نماید.

منندز همچنین خواهان اطلاعاتی درباره پیمان کاران دولت آمریکا شد که پنبه مورد احتیاج خود را از چین تامین می نمایند. چین 84 درصد از پنبه خود را در سین کیانگ فراوری می نماید.

این سناتور دموکرات در نامه خود نوشت: استفاده از موادی که با کار اجباری فراوری می شوند، در بازار آمریکا غیرقابل قبول است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سناتور آمریکایی علیه کار اجباری در سینکیانگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سناتور آمریکایی علیه کار اجباری در سینکیانگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید