شورای هماهنگی رودخانه های مهم کشور تشکیل شد

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، مدیرکل حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان وزارت نیرو گفت: شورای هماهنگی رودخانه های کشور برای برطرف چالش ها و اختلاف استان هایی که دارای روخانه مشترک هستند تشکیل شد.

شورای هماهنگی رودخانه های مهم کشور تشکیل شد

ارسلان هاشمی در گفت وگو با خبرنگار وبلاگ بلاگ پو در بوشهر با بیان اینکه بارش باران در کشور سبب پرآب شدن رودخانه ها شد گفت: بعضی از رودخانه ها که رو به خشکیدن بودن با بارش های فصل آبی سال جاری احیاء شد که موجبات خوشحالی مردم را فراهم کرد.

وی با بیان اینکه 4 هزار و 535 رودخانه در سطح کشور وجود دارد توضیح داد: این رودخانه ها در شش حوزه اصلی و 30 حوزه فرعی تقسیم شده اند.

مدیرکل حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان وزارت نیرو با اشاره به اینکه بعضی روخانه ها در استان ها مشترک هستند گفت: اکنون 17 رودخانه در استان های مختلف مانند کرخه، کارون، شاپور، زهره و ارس که استفاده مشترک دارند برای جلوگیری از اختلافات بین آنها شورای هماهنگی رودخانه های مهم تشکیل شده است.

هاشمی با اشاره به پرآب شدن رودخانه ها در استان های مختلف گفت: در فصل آبی سال جاری رودخانه ها تاکنون افزون بر 80 میلیون متر مکعب روان آب را مهار نموده اند.

وی گفت: با هماهنگی و همکاری شرکت های آب منطقه ای استان های ذی نفع تامین و توزیع آب در رودخانه مدیریت و از بروز تعارضات پیشگیری می گردد.

مدیرکل حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان وزارت نیرو تعادل بین منابع و مصارف آب به وسیله هماهنگی در مدیریت تامین، توزیع و مصرف آب، توازن و هماهنگی بین توسعه و بهره برداری از جمله سیاست های وزارت نیرو در حوضه آبریز دانست.

هاشمی با اشاره به نظارت بر توزیع عادلانه آب بین ذی نفعان حوضه آبریز گفت: این نظارت در بالادست و پایین دست حوضه آبریز و حفاظت از منابع آب برای برطرف نیازهای اجتماعی، مالی و زیست محیطی تشکیل می گردد.

وی به حداکثر رساندن رفاه مالی و اجتماعی به شیوه ای عادلانه و بدون به خطر انداختن پایداری اکوسیستم های حیاتی از مهم ترین برنامه های این مدیریت دانست.

منبع: تسنیم

به "شورای هماهنگی رودخانه های مهم کشور تشکیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای هماهنگی رودخانه های مهم کشور تشکیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید