معرفی شاخص ترین محصولات جیلی در بازار خودروی ایران

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، خودروهای جیلی اکنون مدت ها است که در بازار خودروی ایران حضور دارند و از جمله محصولات چینی شناخته شده در این بازار به شمار می فرایند. از همین رو قصد داریم در مطلب پیش رو به معرفی تعدادی از شاخص ترین خودروهای جیلی حاضر در بازار ایران بپردازیم و مهم ترین ویژگی ها و قابلیت های فنی و غیر فنی آنها را مورد آنالیز قرار دهیم.

معرفی شاخص ترین محصولات جیلی در بازار خودروی ایران

وبلاگ بلاگ پو| سرویس خودرو - شرکت جیلی یا همان Geely که هم اکنون در میان ده شرکت خودروسازی برتر فعال در کشور چین واقع شده است، رشد بسیار مناسبی را در طول یک دهه اخیر تجربه نموده است. در مجموع این شرکت چینی، نزدیک به سه دهه است که در صنعت خودروسازی چین فعالیت می نماید. می توان گفت که سران شرکت خودروسازی جیلی از دهه دوم فعالیت خود افق دید و جاه طلبی هایشان را افزایش دادند و با برنامه ریزی مناسب برای انجام اهدافی که در سر می پروراندند توانستند گام های عظیم و مثبتی در زمینه توسعه فعالیت هایشان بردارند.

در حال حاضر به موجب گسترش فعالیت های شرکت جیلی در سطح دنیا، همکاری این شرکت با بعضی از شرکت های خودروسازی فعال در اروپا افزایش یافته است. از همین رو بعضی از محصولات جیلی از قطعات ساخته شده توسط این شرکت ها استفاده می کنند یا در تست های ایمنی شرکت های معتبر اروپایی شرکت می کنند. به همین دلیل بعضی از خودروهای ساخته شده توسط این شرکت چینی توانسته اند از موسسات ایمنی اروپایی نمرات قابل قبولی را در زمینه کیفیت ساخت دریافت کنند.

به هر حال اکنون چند سالی است که خودروهای مختلف شرکت جیلی علاوه بر خانه و سایر کشورها در خیابان های ایران نیز مشاهده می شوند. در واقع این خودروها توانسته اند در بازار خودروی کشور ما هم حضور نسبتا پیروزی را تجربه کنند. از همین رو قصد داریم در ادامه متن پیش رو به معرفی چهار مدل از شاخص ترین خودروهای جیلی که تا کنون در بازار خودروی ایران حضور داشته اند بپردازیم.

خودروی جیلی Emgrand 7

مدل Emgrand 7 از خودروی جیلی هم اکنون در قالب دو نسخه معمولی و اتوماتیک در بازار خودروی ایران حضور دارد. نسخه هایی که به غیر از نوع جعبه دنده به کار رفته در آنها و همچنین بعضی امکانات و قابلیت هایی که از وجود آنها بهره می برند، تفاوت قابل اعتنای دیگری با یکدیگر ندارند.

از جمله شاخصه های مهم و قابل ذکری که می توان در مدل مذکور از خودروی جیلی سراغ گرفت، دریافت امتیاز مناسب از موسسه معتبر یورو ان سی اِی پی در زمینه کیفیت ایمنی است. به گونه ای که مدل Emgrand 7 از خودروی جیلی پیروز به کسب چهار وبلاگ بلاگ پو از پنج وبلاگ بلاگ پو ممکن در موسسه اروپایی مذکور در بحث کیفیت مناسب ایمنی شده است.

خودروی جیلی Emgrand 7 به موتور 4 سیلندر و 16 سوپاپ CVVT DOHC از نوع JLY - 4G18 مجهز است. موتوری که گنجایش کلی آن به رقم 1792 سی سی می رسد. به موجب بهره مندی از موتور مذکور، خودروی جیلی Emgrand 7 قادر است حدبیشتر توانی معادل 137 اسب بخار با احتساب 6200 دور در دقیقه ایجاد کند و حدبیشتر گشتاوری حول و حوش 172 نیوتن متر را با احتساب 4200 دور در دقیقه به نمایش بگذارد.

همان گونه که ذکر آن رفت یکی از مهمترین تفاوت های موجود میان مدل دستی و اتوماتیک این خودرو بهره مندی مدل دستی آن از جعبه دنده پنج سرعته دستی است. در عوض شاهد برخورداری مدل اتوماتیک این خودرو از جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیک هستیم. ضمن آن که حدبیشتر سرعت قابل دست یابی توسط مدل اتوماتیک این خودرو معادل 185 کیلومتر در ساعت برآورد می شود. شتاب صفر تا صد این مدل از خودروی جیلی نیز رقمی حول و حوش 12 ثانیه است.

از جمله امکانات و قابلیت هایی که در هر دو نسخه دستی و اتوماتیک خودروی جیلی Emgrand 7 قابل یافتن است می توان به مواردی مانند وجود سان روف برقی، بهره مندی از سنسور عقب، برخورداری از آینه های برقی مجهز به گرم کن و قابلیت جمع شوندگی دستی، وجود چراغ های مه شکن جلو و عقب، بهره مندی از قابلیت ایزوفیکس و همچنین برخورداری از دو سیستم ABS و EBD در بحث پایداری این خودرو اشاره نمود.

در این میان شکل ظاهری خودروی جیلی Emgrand 7 نیز به گونه ای طراحی شده است که می تواند مورد پسند بسیاری از خودرو دوستان قرار گیرد. در مجموع می توان از این خودرو به عنوان یک خودروی سواری مناسب فراوری شده توسط شرکت های چینی یاد کرد. محصولی که به خوبی قادر است از پس انجام وظایف یک خودروی شهری بر بیاید.

خودروی جیلی Emgrand 7-RV

به طور کل می توان گفت که مدل اتوماتیک خودروی جیلی Emgrand 7-RV از بسیاری جهات و در مواردی نظیر برخورداری از مشخصات فنی یا بهره مندی از امکانات و قابلیت های اصلی و جانبی با خودروی Emgrand 7 مشابه است. در واقع عمده تفاوت دو محصول یاد شده به شکل ظاهری آنها باز می شود. به گونه ای که خودروی جیلی Emgrand 7-RV از ساختاری کوپه برخوردار است و نمای عقب آن از طراحی متفاوتی نسبت به امرگند 7 بهره می برد.

در کنار این موضوع می توان ادعا کرد که به لحاظ ایمنی نیز تفاوت های این دو محصول با یکدیگر کاملا محسوس به نظر می رسد. به بیان دقیق تر خودروی جیلی Emgrand 7-RV تنها توسط موسسه ایمنی چینی سی ان سی اِی پی مورد آزمایش قرار گرفته است. در واقع این خودرو نیز نظیر بسیاری از محصولات چینی مشابه پیروز به کسب هر پنج امتیاز این موسسه در زمینه رعایت کیفیت ایمنی شده است.

در مجموع می توان گفت که خودروی جیلی Emgrand 7-RV به لحاظ برخورداری از مشخصات فنی و بهره مندی از قابلیت ها و امکانات مختلف تفاوت چندانی با مدل اتوماتیک خودروی جیلی Emgrand 7 ندارد و کم و بیش از همان ویژگی ها بهره می برد. بر این اساس نیازی به تکرار مجدد مشخصات مذکور احساس نمی شود.

خودروی جیلی Emgrand X7

خودروی جیلی Emgrand X7 نیز برخلاف مدل امرگند 7 شرکت جیلی و درست همانند مدل Emgrand 7-RV توسط موسسات ایمنی معتبر اروپایی مورد آزمایش قرار نگرفته است. در واقع امتیازات ایمنی این خودرو هم تنها به امتیاز دریافتی از موسسه چینی سی ان سی اِی پی محدود شده است. به طور کل این خودرو نیز مانند بسیاری از محصولات مشابه چینی پیروز به دریافت هر پنج وبلاگ بلاگ پو ممکن از موسسه ایمنی مذکور شده است.

خودروی جیلی Emgrand X7 در مجموع یک محصول نسبتا عظیم جثه به شمار می رود و طول و عرض و ارتفاع آن به ترتیب روی ارقام 4541 میلی متر، 1833 میلی متر و 1700 میلی متر واقع شده است. این خودرو همچنین از وزن ناخالصی معادل 1564 کیلوگرم برخوردار است و گنجایش مخزن سوخت آن هم به 60 لیتر می رسد.

خودروی جیلی Emgrand X7 هم همانند بیشتر همتایان خود به یک موتور 4 سیلندر و 16 سوپاپ CVVT DOHC از نوع JLD - 4G24 مجهز است. این موتور از گنجایشی معادل 2378 سی سی برخوردار بوده و قادر است حدبیشتر توانی معادل 162 اسب بخار را با احتساب 5700 دور در دقیقه فراوری کند. در این میان حدبیشتر گشتاور فراوری شده توسط موتور این خودرو نیز به رقم 220 نیوتن متر با احتساب 4200 دور در دقیقه می رسد.

به موجب بهره مندی از مشخصات فنی یاد شده، خودروی جیلی Emgrand X7 قادر است امکان دست یابی به حدبیشتر سرعتی معادل 170 کیلومتر در ساعت را در اختیار رانندگان خود قرار دهد و در مدت زمانی حدود 12 ثانیه شتاب صفر تا صد را تجربه کند. این خودرو از جعبه دنده 6 سرعته مدل DSI استفاده می نماید و مصرف سوخت آن در حالت چرخه ترکیبی رقمی معادل 7.9 لیتر به ازای پیمودن هر 100 کیلومتر مسافت برآورد می شود.

از میان مهمترین قابلیت ها و امکانات این خودرو می توان به وجود نمایشگر 6.5 اینچی درون کابین آن اشاره نمود. صفحه نمایشی که به یک سیستم سرگرمی مبتنی بر قابلیت پخش دی وی دی مجهز است و وجود آن را تکمیل می نماید. علاوه بر موارد یاد شده امکانات و قابلیت هایی نظیر سیستم کروز کنترل، دوربین دید عقب، سنسور پارک عقب، سیستم قفل اتوماتیک درهای خودرو با سنسور سرعت، هشدار فراموش کردن کلید در داخل خودرو و قفل کودک نیز از جمله امکانات و قابلیت های مهم خودروی جیلی Emgrand X7 به شمار می رود.

علاوه بر مواردی که ذکر آنها رفت، باید به این نکته هم اشاره نمود که خودروی جیلی Emgrand X7 به امکانات دیگری همچون کیسه هوای ایمنی جایگاه های جلو، کیسه هوای ایمنی جانبی جایگاه های جلو، کیسه هوای پرده ای جایگاه های جلو و عقب و کیسه هوای ایمنی زانوی راننده هم مجهز است. ضمن آن که وجود دو سیستم ABS و EBD موجب می شود که این خودرو در بحث پایداری نیز بتواند گلیم خود را تا حدی از آب بیرون بکشد.

در مجموع می توان خودروی جیلی Emgrand X7 را در ردیف آن دسته از خودروهای چینی قرار داد که به یاری امکانات و قابلیت های متنوعی که از وجودشان بهره می برند و همچنین به مدد جثه عظیم و توان فنی نسبتا مناسب خود قادر به جلب نظر بسیاری از خودرو دوستان خواهند بود.

خودروی جیلی GC6

از دیگر محصولات شرکت جیلی که هم اکنون در بازار خودروی ایران قابل خرید و فروش است می توان به خودروی GC6 اشاره نمود. در واقع این خودرو در حال حاضر بیش از سایر محصولاتی که در این مطلب به آنها اشاره شد قابل دسترس است. به بیان دقیق تر می توان گفت که خودروهای دیگری که در این مطلب ذکرشان رفت، هم اکنون بیشتر در قالب مدل دسته دوم قابل یافتن هستند و در این روزهای پرتلاطم بازار خودرو به راحتی نمی توان مدل صفر کیلومتر و کار ننموده آنها را پیدا کرد. با این حال خودروی GC6 برخلاف سایر اعضای خانواده همچنان در بازار خودروی ایران حضور نسبتا پرشمار و پررنگی دارد و یافتن نمونه های صفر کیلومتر آن کار چندان دشواری نیست.

در حال حاضر نسخه صفر کیلومتر و کار ننموده مدل اتوماتیک خودروی جیلی GC6 به طور متوسط از قیمتی حول و حوش 49.5 میلیون تومان تا 50 میلیون تومان برخوردار است. همچنین نسخه نیوفیس از خودروی جیلی GC6 اتوماتیک نیز هم اکنون با متوسط قیمتی در حدود 64 میلیون تومان تا 66 میلیون تومان به فرش می رسد.

در خودروی جیلی GC6 یک موتور 4 سیلندر و 16 سوپاپ نقش قلب تپنده اصلی این محصول را بر عهده دارد. موتوری با بهره مندی از گنجایش 1498 سی سی که قادر است حدبیشتر توانی معادل 105 اسب بخار را با احتساب 6000 دور در دقیقه ایجاد کند و حدبیشتر گشتاوری در حدود 146 نیوتن متر با احتساب 4000 دور در دقیقه را از خود به نمایش بگذارد.

این خودرو به یک جعبه دنده اتوماتیک 4 سرعته اتوماتیک مجهز است. قطعه ای که در تلفیق با سایر قطعات این خودرو و مشخصات فنی مربوط به آن ها می تواند امکان دست یابی به حدبیشتر سرعت 165 کیلومتر در ساعت را در اختیار رانندگان خود قرار دهد. در کنار آن شتاب صفر تا صد این خودرو نیز رقمی معادل 13.5 ثانیه برآورد می شود.

خودروی جیلی GC6 از وزنی معادل 1132 کیلوگرم برخوردار است و ابعاد آن نیز از نظر طول، عرض و ارتفاع به ترتیب روی ارقام 4342 میلی متر، 1692 میلی متر و 1435 میلی متر واقع شده است. ضمن آن که فاصله بین دو محور این خودرو هم معادل 2502 میلی متر است. در مجموع می توان این خودرو را نیز یک خودروی سواری مختص به تردد در نقاط شهری لقب داد و انتظارات موجود در زمینه فتح بی، چون و چرای راستا های غیر هموار شهری را تا حدی تعدیل کرد.

خودروی جیلی GC6 که گنجایش مخزن سوخت آن در حدود 45 لیتر است را می توان به لحاظ میزان مصرف سوخت یک خودروی نسبتا معتدل لقب داد. چرا که میزان مصرف سوخت این خودرو در نقاط شهری به طور متوسط رقمی معادل 7.8 لیتر به ازای پیمودن هر 100 کیلومتر مسافت است. با این حال این خودرو در شاخص میزان مصرف سوخت خارج از شهر و میزان مصرف سوخت به شکل سیکل ترکیبی عملکرد بهتری از خود نشان می دهد و به ترتیب ارقامی معادل 6.3 لیتر به ازای پیمودن هر 100 کیلومتر مسافت و 6.8 لیتر به ازای پیمودن هر 100 کیلومتر مسافت را به نمایش می گذارد.

از جمله امکانات و قابلیت های مهم خودروی جیلی GC6 می توان به وجود نمایشگر 7 اینچی در این خودرو اشاره نمود. نمایشگری که وجود یک سیستم صوتی با قابلیت پخش فرمت ام پی تری جنبه های سرگرمی آن را تکمیل می نماید.

از دیگر قابلیت ها و امکانات این خودرو می توان به مواردی نظیر وجود ترمز جلوی دیسکی، برخورداری از کیسه هوای راننده و کیسه هوای مختص به سرنشین جلو، بهره مندی از فرمان هیدرولیک، وجود سنسور دنده عقب، برخورداری از چراغ مخصوص روز و بهره مندی از سیستم ABS و EBD اشاره نمود.

به هر حال اگر برند جیلی را به عنوان یک برند چینی فراوری خودرو انتخاب نموده اید، می توانید یکی از محصولات فوق را به عنوان خودروی مورد نظر خود از این برند برگزینید.

منبع: ستاره

به "معرفی شاخص ترین محصولات جیلی در بازار خودروی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی شاخص ترین محصولات جیلی در بازار خودروی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید