پرونده محمد علی نجفی در چه وضعیتی واقع شده است؟

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، وکیل نجفی گفت: با وجود اینکه قرار وثیقه یک میلیاردی را تأمین نموده ایم، اما موکلم چهار ماه است که در زندان به سر می برد.

پرونده محمد علی نجفی در چه وضعیتی واقع شده است؟

به گزارش، حمیدرضا گودرزی وکیل محمد علی نجفی گفت: طبق قانون، ما 20 روز فرصت داریم که نسبت به رای دادگاه اعتراض نموده و فرجام خواهی کنیم.

وی ادامه داد: حدود 10 روز است که از این مهلت گذشته و برای فرجام خواهی باید کار کارشناسی انجام دهیم.

گودرزی گفت: هفته آینده نتیجه اعتراض و فرجام خواهی خود را به دیوان عالی خواهیم داد.

وی گفت: ما اعتراضات خود را نسبت به ابهاماتی که از قبل داشتیم ارائه می کنیم چرا که دادنامه صادر شده براساس اتفاق آرا نیست و مسئله اساسی میزان مجازات معین شده است چرا که یک اتهام قتل و نگهداری اسلحه مطرح است و به اعتقاد هیات قضایی، چون تعدد جرایم مطرح است، اشد مجازات باید انتخاب گردد.

وی توضیح داد: همچنین موکل بنده شخصاً اسلحه خود را تحویل داده است در نتیجه تخفیف هم شامل حالش خواهد شد.

گودرزی گفت: آقای نجفی برابر با ماده 37 و 38 قانون مجازات اسلامی حداقل 6 مورد کیفیت مخفف از قبیل اخذ رضایت از شاکی، همکاری با ماموران، خدمات عامل منفعت دارد و همچنین دچار بیماری است به همین دلیل دو درجه تخفیف باید شامل حال وی گردد.

این وکیل دادگستری همچنین در خصوص تأمین قرار وثیقه برای آزادی موکلش گفت: قرار وثیقه صادر شده یک میلیارد تومان است و ما هم آن را تودیع کردیم، اما قبول نکردند این در حالی است که براساس دستورالعمل جدید قوه قضائیه اگر کسی قرار وثیقه دارد باید قرار را قبول نمایند، اما موکل بنده 4 ماه است با وجود صدور قرار وثیقه در زندان است.

منبع: فارس

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "پرونده محمد علی نجفی در چه وضعیتی واقع شده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرونده محمد علی نجفی در چه وضعیتی واقع شده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید