کشت پنبه به مازندران برمی شود

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، استاندار مازندران گفت که با تامین سرمایه مورد احتیاج کشاورزان، کشت پنبه در مزارع مناطق شرقی و مرکزی این استان رونق می گیرد تا از این طریق صنعت نساجی استان هم احیاء گردد.

کشت پنبه به مازندران برمی شود

به گزارش وبلاگ بلاگ پو به نقل از ایرنا، احمد حسین زادگان در ملاقات مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور با وی در ساری اضافه نمود: با اجرای طرح کشت پنبه و خرید تضمینی محصول، مواد اولیه واحدهای نساجی مازندران تامین خواهد شد.

وی با اعلام این که کشت پنبه در دوره جدید با بذر اصلاح شده که راندمان بالایی دارد، انجام می گردد تا برای کشاورزان اقتصادی باشد، گفت: سرمایه مورد احتیاج نیز به وسیله شرکت های نساجی و فرش ساوین در استان تامین و خرید تضمینی نیز ازسوی این واحدها انجام می گردد.

نماینده عالی دولت در مازندران اظهار کرد: با این برنامه ضمن تامین مواد اولیه واحدهای نساجی، نخ مورد احتیاج واحدهای تولیدی فرش از جمله ساوین در مازندران نیز تامین می گردد.

حسین زادگان اضافه نمود: در حال حاضر مواد اولیه این واحدها از جمله نخ از کشورهای همسایه تامین می گردد که با اجرای این برنامه این واحدها نیز از واردات بی احتیاج می شوند.

استاندار مازندران گفت: با توافق بانک صنعت و معدن، این بانک دولتی به واحدهای صنعتی استان تسهیلات می دهد.

حسین زادگان با اشاره به نشست با سرمایه گذاران بزرگ در کشور گفت: این سرمایه گذاران پس از بازدید از ظرفیت های تولیدی استان نسبت به سرمایه گذاری اقدام می نمایند.

وی تشکیل هلدینگ بزرگ اقتصادی در مازندران را از دیگر برنامه های استانی اعلام کرد و گفت: این هلدینگ با مشارکت 100 سرمایه گذار اقتصادیاتی و بانکی راه اندازی می گردد.

حسین زادگان هدف از تشکیل این هلدینگ را حمایت اقتصادی از طرح های بزرگ صنعتی با سرمایه های داخل استانی اعلام کرد.

منبع: همشهری آنلاین

به "کشت پنبه به مازندران برمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشت پنبه به مازندران برمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید