گروه توسعه ملی یک چند رشته ای فعال با کارنامه ای جذاب

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی در 6 ماهه منتهی به شهریور سال 99 با سرمایه 2725 میلیارد تومانی 301 ریال سود برای هر سهم محقق کرده است که 3.7 برابر نسبت به دوره مشابه سال گذشته رشد داشته است. لازم به ذکر است در این دوره درآمد سود سهام 15 درصد و سود عملیاتی 279درصد نسبت به مدت مشابه رشد داشته و علاوه بر این سود خالص شرکت در نیمه نخست سال جاری نیز 821 میلیارد تومان بوده است.

گروه توسعه ملی یک چند رشته ای فعال با کارنامه ای جذاب

به گزارش خبرگزاری وبلاگ بلاگ پو به نقل از بورس 24؛ شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی در 6 ماهه منتهی به شهریور سال 99 با سرمایه 2725 میلیارد تومانی 301 ریال سود برای هر سهم محقق کرده است که 3.7 برابر نسبت به دوره مشابه سال گذشته رشد داشته است. لازم به ذکر است در این دوره درآمد سود سهام 15 درصد و سود عملیاتی 279درصد نسبت به مدت مشابه رشد داشته و علاوه بر این سود خالص شرکت در نیمه نخست سال جاری نیز 821 میلیارد تومان بوده است. امیر تقی خان تجریشی مدیرعامل شرکت گروه توسعه ملی در گفت وگو با بورس 24 در رابطه با عملکرد 6 ماهه این شرکت و اقدامات اجرا شده گفت: گروه توسعه ملی 6 ماهه متفاوت و مثبتی داشت ، به طور کلی می توان گفت در تمامی آیتم های عملکردی این شرکت با رشد و جهش بسیار خوبی همراه بوده است. وبانک در 6 ماهه به سود خالص 821 میلیارد تومان رسیده که در حقیقت این سود جهش قابل توجه بیش از 3.7 برابری را به نسبت دوره مشابه سال قبل داشته است. او با بیان این که این فرایند در 6 ماهه دوم سال نیز ادامه خواهد داشت ، خاطرنشان کرد : با مثبت شدن شرایط بازار و افزایش سود فروش سرمایه گذاری ها و فعالیت بیشتر این هلدینگ در بازار سرمایه، سود محقق شده برای نیمه دوم سال نیز افزایش بیش از پیش خواهد داشت. البته باید بگویم که در 6 ماهه نخست سال جاری تنها بخشی از سود سرمایه گذاری شناسایی و عمده سود ناشی از سود تقسیمی زیر مجموعه ها نیز در عملکرد نیمه دوم سال محقق خواهد شد.

امیر تقی خان تجریشی مدیرعامل شرکت گروه توسعه ملی در گفت وگو با بورس24 در رابطه با عملکرد 6 ماهه این شرکت و اقدامات اجرا شده گفت: گروه توسعه ملی 6 ماهه متفاوت و مثبتی داشت ، به طور کلی می توان گفت در تمامی آیتم های عملکردی این شرکت با رشد و جهش بسیار خوبی همراه بوده است. وبانک در 6 ماهه به سود خالص 821 میلیارد تومان رسیده که در حقیقت این سود جهش قابل توجه بیش از 3.7 برابری را به نسبت دوره مشابه سال قبل داشته است.

فرایند سودآوری وبانک در 6 ماهه دوم بیش از نیمه نخست سال خواهد بود

او با بیان این که این فرایند در 6 ماهه دوم سال نیز ادامه خواهد داشت ، خاطرنشان کرد : با مثبت شدن شرایط بازار و افزایش سود فروش سرمایه گذاری ها و فعالیت بیشتر این هلدینگ در بازار سرمایه، سود محقق شده برای نیمه دوم سال نیز افزایش بیش از پیش خواهد داشت. البته باید بگویم که در 6 ماهه نخست سال جاری تنها بخشی از سود سرمایه گذاری شناسایی و عمده سود ناشی از سود تقسیمی زیر مجموعه ها نیز در عملکرد نیمه دوم سال محقق خواهد شد.

مدیرعامل وبانک در رابطه با شرکت های زیرمجموعه این هلدینگ اظهار کرد: در حال حاضر شرکت های اصلی در پرتفوی بورسی هلدینگ را پتروشیمی شازند، توسعه صنایع بهشهر، سرمایه گذاری و توسعه صنایع سیمان، سرمایه گذاری توسعه ملی و در نهایت ایران ترانسفو تشکیل می دهند.

سودسازی سه رقمی زیرمجموعه های گروه توسعه ملی

مدیرعامل چند رشته ای وبانک با بیان این که شرکت های اصلی پرتفوی بورسی گروه توسعه ملی با جهش های سودهای دو رقمی و سه رقمی همراه بوده است ، اضافه کرد: این امر سود وبانک را تا انتها سال مالی با تحول بزرگی روبرو می سازد. در حقیقت این مهم همان شناسایی سود شرکت های زیر مجموعه است که پیش از این عنوان کردم.

وبانک بهترین عملکرد را تا انتها سال خواهد داشت

امیر تقی خان تجریشی گفت : مالکیت وبانک در شرکت سرمایه گذاری مدیریت سرمایه مدار و رسیدن مازاد ارزش پرتفوی این سرمایه گذاری به بیش از هزار و 300 میلیارد تومان از دیگر پتانسیل های وبانک در پرتفوی غیر بورسی است. همچنین در دیگر سرمایه گذاری های مهم وبانک مالکیت در شرکت کشت و صنعت ملی و مازاد ارزش پرتفوی بیش از 600 میلیارد نیز سرمایه گذاری خوبی را برای وبانک به همراه داشته است.

بر اساس تحلیل ها و بررسی های اجرا شده لازم به ذکر است که شرکت های غیر بورسی وبانک، سرمایه گذاری سنگین بیش از 430 میلیاردی در املاک داشته اند که ارزش این سرمایه گذاری ها رقم بالایی را به خود اختصاص داده است. علاوه بر این ها گروه توسعه ملی با جهش سود شرکت های بورسی و از سویی رشد ارزش شرکت های زیر مجموعه و افزایش سود باعث خواهد شد تا وبانک یکی از بهترین عملکرد ها را تا انتها سال داشته و با رشد سودسازی و مضافا رشد ارزش NAV بالایی همراه شود.

فرایند سودسازی شرکت های زیرمجموعه گروه توسعه ملی در 6 ماه نخست سال جاری و مقایسه آن با مدت زمان مشابه در سال قبل

درصد تغییر سود سود 6 ماهه 98(میلیارد تومان) سود 6 ماهه99(میلیارد تومان) نام شرکت
17 693 809 پتروشیمی شازند
1707 17 302 توسعه صنایع بهشهر
711 33 266 سرمایه گذاری و توسعه صنایع سیمان
254 334 1183 سرمایه گذاری توسعه ملی
72 136 235 ایران ترانسفو
منبع: خبرگزاری آریا

به "گروه توسعه ملی یک چند رشته ای فعال با کارنامه ای جذاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گروه توسعه ملی یک چند رشته ای فعال با کارنامه ای جذاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید