آزادی 93 نفر از طرفداران طاهر القادری پس از 6 سال حبس

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، دادگاه عالی لاهور ضمن بررسی جرائم زندانیان حادثه مادل تاون دستور آزادی 93 نفر از طرفداران طاهر القادری را صادر کرد.

آزادی 93 نفر از طرفداران طاهر القادری پس از 6 سال حبس

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ بلاگ پو به نقل از داون نیوز، دادگاه عالی لاهور دستور آزادی 93 نفر از اعضای حزب عوامی تحریک پاکستان را که 6 سال در زندان بوده اند صادر کرد.

گزارش ها حاکی این افراد با پرداخت 200 هزار روپیه جریمه از زندان آزاد شدند و پرونده موجود علیه آنها نیز مختومه اعلام شد.

طرفداران طاهر القادری در جریان اعتراضات مشهور مادل تاون در سال 2014 توسط پلیس ایالت پنجاب دستگیر شده و به 7 سال زندان محکوم شدند.

پلیس مدعی بود این افراد با استفاده از سلاح سر قصد اقدام تروریستی و حمله به مامورین دولتی را داشته است ولی در دادخواست ارائه شده تاکید شده بود این افراد به منظور شرکت در مجالس ترحیم جانباختگان حادثه مادل تاون قصد حضور در منازل آنها را داشته اند.

حادثه مادل تاون یکی از جنجالی ترین اتفاقات 10 سال اخیر پاکستان است که در آن طرفداران طاهر القادری مورد حمله وحشیانه پلیس ایالت پنجاب قرار گرفتند.

در حمله پلیس پنجاب به طرفداران قادری که یکی از بزرگترین رهبران اهل سنت پاکستان است حداقل 14 شهروند کشته شده و بیش از 90 نیز زخمی شدند.

قادری که تحت تاثیر این حمله قرار گرفته بود برای احقاق حقوق آنها با هزاران نفر از طرفدارانش بیش از 120 روز در خیابان های اسلام آباد تحصن کرد ولی به نتیجه ای نرسید.

او مدعی بود شهباز شریف سروزیر وقت ایالت پنجاب و رانا ثناءالله وزیر قانون وقت ایالت پنجاب عاملین اصلی کشتار مادل تاون هستند.

گزارش های منتشر شده کمیته تحقیقات پرونده مادل تاون تا کنون نتوانسته جرائم این دو نفر را به صورت مستقیم اثبات کند ولی ده ها پلیس به دلیل ضرب و شتم غیر قانونی مردم از کار برکنار شده و در زندان به سر می برند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "آزادی 93 نفر از طرفداران طاهر القادری پس از 6 سال حبس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزادی 93 نفر از طرفداران طاهر القادری پس از 6 سال حبس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید