اعلام تشخیص هویت هنرمندان ماقبل تاریخ به کمک اثر انگشت

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، تشخیص هویت هنرمندان ماقبل تاریخ به کمک اثر انگشت صورت پذیرفت.

اعلام تشخیص هویت هنرمندان ماقبل تاریخ به کمک اثر انگشت

داستان چیست؟

محققان اخیرا دو اثرانگشت که در سنگ نگاره های غاری در جنوب اسپانیا کشف شده را مورد بررسی قرار دادند و در نهایت با بررسی این دو اثرانگشت سن و جنسیت افراد را تشخیص دادند.

در نتیجه این تحقیق یک مرد دست کم 36 ساله و یک زن جوان بین 10 تا 16 ساله به عنوان دو هنرمند سنگ نگاره های ماقبل تاریخ این غار اسپانیایی تشخیص داده شدند.

این تحقیق توسط تیم تحقیقاتی متشکل از کارشناسان دانشگاه گرانادا، دانشگاه دورام و دانشگاه بارسلونا صورت گرفت گه اطلاعات نادری را درباره هنرمندان خالق سنگ نگاره ها و جامعه آنها ارائه داده است.

این سنگ نگاره ها که در فاصله 4500 تا 2000 پیش از میلاد و با استفاده از انگشت خلق شده اند، تصاویری همچون دایره ، اشکال هندسی و اشکالی شبیه به انسان را به تصویر می کشند که احتمالا به زندگی روزانه مربوط هستند.

کارشناسان قادر هستند جنسیت و سن یک شخص را با بررسی اثرانگشت به جای مانده در آثار تاریخی تشخیص دهند، چرا که ویژگی های اثر انگشت متفاوت است. نتایج این تحقیق جدید در ژورنال آنتیکیتی به چاپ رسیده است.

منبع: همگردی

به "اعلام تشخیص هویت هنرمندان ماقبل تاریخ به کمک اثر انگشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام تشخیص هویت هنرمندان ماقبل تاریخ به کمک اثر انگشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید