بساط ماماهای فاقد پروانه در اردبیل برچیده می شود

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، خبرنگاران/اردبیل رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: 700 ماما در اردبیل فعالیت می کنند که جلوی فعالیت ماماهای فاقد پروانه فعالیت گرفته می شود.

بساط ماماهای فاقد پروانه در اردبیل برچیده می شود

سیدناصر عتباتی در نشست مشترک با مدیران مالیات و نظام پزشکی اردبیل اظهار کرد: جامعه پزشکی که فعالیت آنها در حوزه بهداشت و سلامت از حساسیت خاص برخوردار است، در پرداخت مالیات باید پیشقدم شوند و در این بین برخی سوءاستفاده کنندگان در این زمینه باید شناسایی و جلوی فعالیت آنها گرفته شود.

وی با بیان اینکه در کنار صنوف و اقشار مختلف باید مجموعه قضائی و انتظامی استان با متخلفان در حوزه مالیاتی برخورد کنند، خاطر کرد: تیم تخصصی در این زمینه تشکیل شده تا با فرار مالیاتی برخورد کنند که امیدواریم دانشگاه علوم پزشکی و سازمان نظام پزشکی با این تخلفات برخورد کرده و اجازه کوچکترین بی قانونی را در این زمینه ندهند.

عتباتی گفت: در کنار نظارت بر پرداخت مالیات جامعه پزشکی باید از فعالیت غیرقانونی و بدون پروانه کار جامعه پزشکی نظیر ماماها جلوگیری شده و لیست واقعی فعالان قانونمند این حوزه پالایش شود.

عتباتی ضرورت مشارکت پزشکان را در پرداخت مالیات از محل درآمدها یادآور شد و گفت: جامعه پزشکان اردبیل اغلب انسان های متعهد، متخصص و متبحری هستند که در قبال فعالیت خود مقید به پرداخت مالیات هستند و بهتر است با تعداد معدودی که پایبند به این قوانین اجتماعی نیستند از طرق مختلف رایزنی اجرا شده تا خود را مکلف و ملزم به پرداخت مالیات کنند.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل بیان کرد: با تقویت نظار ت ها در این حوزه از فعالیت زیرزمینی برخی از پزشکان و رشته های مرتبط به ویژه ماماهای بدون پروانه جلوگیری می شود تا امکان دریافت مالیات از پزشکان شناسنامه دار و فعالان این بخش فراهم آید.

عتباتی ضرورت آگاهسازی مردم را از هزینه کرد مالیات و تقویت فرهنگ پرداخت مالیات از سوی آحاد جامعه یادآور شد و گفت: مردم اگر مزایا و محاسن پرداخت مالیات و هزینه کرد این منابع را در حوزه های مختلف درک و دریافت کنند، به شایستگی می توانند در این امر مشارکت کرده و مالیات خود را به موقع بپردازند.

وی یکی از حوزه های هزینه کرد مالیات را در بخش تامین امنیت و رفاه مردم برشمرد و اضافه کرد: در حوادث چند روز اخیر به درستی معلوم شد که مردم بابصیرت اردبیل با همراهی دستگاه های نظامی، انتظامی و قضائی حامی منافع ملی بوده و اجازه کوچکترین خدشه به امنیت و اصالت نظام را ندادند.

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، رئیس کل دادگستری استان اردبیل شرح داد: عملکرد قابل قبول اهالی این استان در موضع گیری اخیر مورد تحسین سران سه قوه و مسئولان شورای امنیت ملی قرار گرفت تا یک مزیت دیگر به محاسن استان اردبیل اضافه کرده شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بساط ماماهای فاقد پروانه در اردبیل برچیده می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بساط ماماهای فاقد پروانه در اردبیل برچیده می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید