حضور شرکت های تبلیغاتی در مدارس بدون مجوز ممنوع است

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، وزارت آموزش وپرورش در اطلاعیه ای بیان کرد: حضور افراد، مؤسسات، شرکت ها و سازمان ها در مدارس احتیاج به اخذ مجوز از آموزش وپرورش دارد، در غیر این صورت مدیران مدارس اجازه ورود به فضای مدارس را نخواهد داد.

حضور شرکت های تبلیغاتی در مدارس بدون مجوز ممنوع است

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ بلاگ پو، وزارت آموزش وپرورش در اطلاعیه ای بیان کرد: مدارس به دلیل داشتن فضای فیزیکی منحصربه فرد و حضور جمعیت فراوان بچه ها و نوجوانان همیشه موردتوجه بوده است و افراد یا دستگاه های مختلف با اهدافی متنوع قصد استفاده از ظرفیت های مدارس، مانند استفاده از ظرفیت دانش آموزان برای انجام کار های تحقیقاتی و پژوهشی، تبلیغات یا فروش کالا های بازرگانی و خدمات تجاری مورداحتیاج دانش آموزان و خانواده ها واستفاده از فضا های مدارس مانند دیوار ها و سایر امکانات موجود را دارند.

ضرورت توجه به امنیت و سلامت دانش آموزان و نیز اقتضائات و مصالح نظام تعلیم و تربیت، آموزش و پرورش را ملزم می نماید تا ورود هر فرد، دستگاه، سازمان، مؤسسه و شرکت به غیر از اولیای مدرسه را به مدرسه منوط به اخذ مجوز از آموزش وپرورش کند.

به همین دلیل ماده 101 آیین نامه اجرایی مدارس، مصوبه شورای عالی آموزش وپرورش مقرر داشته است: ورود بازرسان و افراد اعزامی که مورد شناخت مدیر هستند بلامانع است. ورود افراد متفرقه و کسانی که از طرف سایر دستگاه ها و سازمان ها برای انجام امری خاص به مدرسه مراجعه می نمایند، پس از هماهنگی با اداره آموزش وپرورش مربوط مجاز است. بنابراین حضور افراد، مؤسسات، شرکت ها و سازمان ها در مدارس احتیاج به اخذ مجوز از آموزش وپرورش و کسب تأییدیه های لازم بر اساس بخشنامه های ارسالی دارد، در غیر این صورت مدیران مدارس اجازه ورود به فضای مدارس را نخواهند داد.

براین اساس هرگونه ورود غیرمجاز به مدرسه تخلف محسوب می گردد و آموزش وپرورش با متخلفان برابر موازین قانونی و به وسیله مراجع ذیصلاح برخورد خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "حضور شرکت های تبلیغاتی در مدارس بدون مجوز ممنوع است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور شرکت های تبلیغاتی در مدارس بدون مجوز ممنوع است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید