خبرنگاران سردار حاجی زاده: همپوشانی رادارهای هوافضای سپاه و ارتش از دستاوردهای عظیم کشور است

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، تهران- خبرنگاران- فرمانده نیروی هوافضای سپاه، همپوشانی رادارهای این نیرو با رادارهای ارتش را از دستاوردهای عظیم نظامی کشور دانست و گفت: اگر در جهان 20 کشور ساخت رادار وجود دارد، حتما ایران اسلامی جزو 10 کشور اول است.

خبرنگاران سردار حاجی زاده: همپوشانی رادارهای هوافضای سپاه و ارتش از دستاوردهای عظیم کشور است

به گزارش وبلاگ بلاگ پو از پایگاه اطلاع رسانی سپاه، سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی زاده روز سه شبه در حاشیه الحاق سامانه راداری قدیر به سامانه های راداری شبکه پدافند هوایی کشور که در استان یزد انجام شد، کم بودن استهلاک و هزینه ساخت را از جمله ویژگی های ممتاز دوسامانه راداری هوافضای سپاه دانست.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه اظهارداشت: این رادارها قادرند تا برد 350 کیلومتر پرنده های پنهان کار را شناسایی و با توجه به ارتفاع هدف برای پرنده ها و سایر اهداف تا برد بیش از 1000 کیلومتر را کشف و رهگیری نمایند و امروز در استان های یزد و کرمان راه اندازی شدند.

حاجی زاده، همپوشانی رادارهای نیروی هوافضای سپاه با رادارهای ارتش جمهوری اسلامی ایران را از دستاوردهای عظیم نظامی کشور دانست و اضافه کرد: اگر در جهان 20 کشور ساخت رادار وجود دارد، حتما ایران اسلامی جزو 10 کشور اول است.

وی با اشاره به ظرفیت علمی و اجرایی نیروهای نخبه هوافضای سپاه، توضیح داد: نیروهای نخبه جوان ما قادرند رادارهای مورد احتیاج نیروهای عملیاتی را ساخته و در اختیار آنان قرار دهند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: طی سه ماه آینده رادار بعدی در چابهار راه اندازی می گردد و با این افتتاح، تعداد رادارهای کشور در این کلاس به هشت مورد افزایش می یابد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران سردار حاجی زاده: همپوشانی رادارهای هوافضای سپاه و ارتش از دستاوردهای عظیم کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سردار حاجی زاده: همپوشانی رادارهای هوافضای سپاه و ارتش از دستاوردهای عظیم کشور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید