ملاقات مجازی عراقچی با خانواده های شهدای وزارت خارجه

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه به وسیله فضای مجازی و به صورت ویدئو کنفرانس با تعدادی از خانواده های شهدای وزارت امور خارجه ملاقات و تبادل نظر کرد.

ملاقات مجازی عراقچی با خانواده های شهدای وزارت خارجه

به گزارش خبرگزاری وبلاگ بلاگ پو، در این گفتگوی صمیمانه دکتر عراقچی سال جدید و حلول ماه مبارک رمضان را به خانواده های معظم شهدای وزارت امور خارجه تبریک گفت و با ذکر شرایط سخت حاکم بر کشور که تحت تأثیر همزمان تحریم های همه جانبه، فشار حداکثری آمریکا و اپیدمی کرونا واقع شده است، حفظ و تقویت روحیه ایثار و شهادت را ضامن موفقیت جمهوری اسلامی در این مصاف نابرابر دانست. وی ابراز اطمینان کرد که دعای خیر شهدا و جانبازان و ایثارگران و خانواده های معزز ایشان بدرقه راه ملت ایران در این راه پر فراز و نشیب خواهد خود.

آقای عراقچی با اشاره به اینکه 41 درصد از کارکنان وزارت امور خارجه ایثارگر هستند، گفت: این وزارت در زمان دفاع مقدس و یا در جریان ماموریت های دیپلماتیک، شهدا و جانبازان زیادی را تقدیم نظام و انقلاب نموده است.

وی کوشش در جهت ارتقاء صندلی و منزلت شهدای وزارت امور خارجه در ساختار اداری وزارت امور خارجه را از دغدغه های وزیر امور خارجه و دیگر مسئولان این وزارت قلمداد کرد.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه همچنین پیگیری مطالبات و مسائل خانواده های شهدا را از جمله اولویت های وزارت امور خارجه دانسته و عنوان نمود که موارد مطرح شده از سوی خانواده های معظم شهدا با همکاری و هماهنگی اداره ایثارگران وزارت امور خارجه مورد رسیدگی و پیگیری قرار خواهد گرفت.

ایشان درخواست خانواده شهدا برای مشخص روزی تحت عنوان روز دیپلمات در تقویم کشور را یک خواسته بحق عنوان نمود و گفت با توجه به مجاهدت دیپلمات های جمهوری اسلامی در عرصه تامین منافع ملی و به شهادت رسیدن تعدادی از آنها در جریان مأموریت های خود، شایسته است روزی تحت عنوان روز دیپلمات مشخص گردد.

312 310

منبع: خبرآنلاین

به "ملاقات مجازی عراقچی با خانواده های شهدای وزارت خارجه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملاقات مجازی عراقچی با خانواده های شهدای وزارت خارجه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید