فرانسه مصمم به تکمیل اصلاحات طرح بازنشستگی

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، نخست وزیر فرانسه تاکید نمود به تکمیل اصلاحات طرح بازنشستگی از سوی دولت مصمم است اما رهبر اتحادیه کنفدراسیون عمومی کار فرانسه اصرار دارد تا زمانی که این برنامه متوقف نشود، علیه آن مبارزه می نماید.

فرانسه مصمم به تکمیل اصلاحات طرح بازنشستگی

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، به نقل از خبرگزاری رویترز، سیستم حمل و نقل عمومی فرانسه امروز (یکشنبه) و برای چهارمین روز متوالی در حالی خدمات ارائه نمی دهد که اتحادیه ها به اعتصاب خود علیه این اصلاحات بازنشستگی ادامه داده اند.

ادوار فیلیپ در گفت وگو با روزنامه لو ژورنال دو دیمانش تاکید نمود: مصمم هستم که این اصلاحات را تکمیل کنم و با احترام این کار را انجام می دهم و به نگرانی های مردم در این باره رسیدگی می کنم. اگر ما امروز این اصلاحات مترقی، جدی و کامل را انجام ندهیم، کسی فراد این کار را با خشونت انجام می دهد.

نخست وزیر فرانسه روز آدینه گفته بود که چهارشنبه جزئیات این اصلاحات را ارائه می نماید. در همین حال، فیلیپ مارتینز، رئیس اتحادیه کنفدراسیون عمومی کارگر فرانسه هم گفت: اتحادیه به اعتراضاتش تا زمانی که دولت دست از این برنامه بکشد، ادامه می دهد. بگذارید نخست وزیر به خشم مردم گوش دهد. بگذارید او بگوید تنها احمق ها هرگز فکرشان را تغییر نمی دهند. هیچ منفعتی در این طرح دولت وجود ندارد.

دولت فرانسه تصمیم دارد با اجرای تغییراتی در قوانین و مقررات بازنشستگی، امتیازات فردی شاغلان بعضی از حرفه ها را لغو کند تا سنوات کاری برای همه گروه ها افزایش پیدا کند. این امتیازها در بعضی مشاغل، از جمله شامل امکان بازنشستگی زودهنگام بدون کاهش مزایای حقوقی می گردد.

امانوئل ماکرون میخواهد نظام بازنشستگی فرانسه را که کهنه شده و بیش از 40 شکل گوناگون از حقوق بازنشستگی را در برمی گیرد، اصلاح کند. تفاوت های این اشکال گوناگون در میزان حقوق بازنشستگی و شروع زمان بازنشستگی است. برای نمونه کارگران و کارمندان شرکت راه آهن بسیار زودتر از دیگر شاغلان بازنشسته می شوند.

رئیس جمهوری فرانسه نظام بازنشستگی را غیرعادلانه و پرهزینه می داند و خواستار برقراری سیستمی واحد است که برای همه شهروندان فرانسه به شکلی یکسان اعتبار دارد. بنا بر آمار بین المللی، فرانسه حدود 14 درصد از درآمد مالی خود را خرج نظام بازنشستگی می نماید. این میزان در آلمان بر 10 درصد بالغ می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فرانسه مصمم به تکمیل اصلاحات طرح بازنشستگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه مصمم به تکمیل اصلاحات طرح بازنشستگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید