هشدار در خصوص ناامنی همه روترهای خانگی

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، نتایج یک آنالیز که توسط کارشناسان امنیتی آلمانی اجرا شده نشان می دهد که تقریبا همه روترهای خانگی مورد استفاده برای اتصال به اینترنت دارای نقص های امنیتی هستند.

هشدار در خصوص ناامنی همه روترهای خانگی

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ بلاگ پو به نقل از زد دی نت، محققان آلمانی هشدار می دهند که روترهای خانگی بیشترا دارای نقص های امنیتی مشهور و شناخته شده هستند ولی برای رفع کردن آنها تلاشی صورت نمی گیرد.

در جریان این آنالیز 127 نوع روتر خانگی مختلف که توسط هفت شرکت فراوری شده اند، مورد آنالیز قرار گرفته اند. بر اساس همین آنالیز 46 روتر خانگی ظرف یک سال اخیر هیچ به روزرسانی امنیتی دریافت نکرده اند. بعضی از روترها نیز ظرف 5 سال گذشته هیچ به روزرسانی نداشته اند و این مساله بر آسیب پذیری آنها می افزاید.

نکته نگران کننده دیگر وجود صدها آسیب پذیری شناخته شده در بیشتر روترهای مورد آنالیز بود. عرضه میان افزارهای جدید برای روترها توسط شرکت ها بدون رفع کردن آسیب پذیری های امنیتی صورت می گیرد. لذا با این کار نگرانی های امنیتی رفع نمی گردد.

پیش از این آنالیز مشابهی توسط کارشناسان امنیتی آلمانی اجرا شده بود که نشان می داد هر روتر به طور متوسط دارای 172 آسیب پذیری امنیتی است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "هشدار در خصوص ناامنی همه روترهای خانگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار در خصوص ناامنی همه روترهای خانگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید