خواص بی نظیر عسل طبیعی

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، ایران سلامت/ در این مقاله با خواص بی نظیر عسل برای سلامتی آشنا می شوید.

خواص بی نظیر عسل طبیعی

خواص عسل طبیعی برای سرماخوردگی

در این زمینه تحقیقات علمی روی تعدادی از بچه ها 2 تا 18 سال که از بیماری های تنفسی و سرفه رنج می بردند، اجرا شده است. برای این افراد، رژیم غذایی همراه با عسل طبیعی تجویز شد و اثرات واضحی در بهبود بیماری و علائم آن ها مشاهده شد. این مطالعه تحقیقاتی نشان داد که مصرف مداوم عسل طبیعی می تواند به بهبود و درمان عفونت های تنفسی و همچنین تنظیم خواب شبانه بچه هاه یاری زیادی کند.

مصرف عسل و تنظیم قند خون

چاقی و بالا بودن قند خون یکی از بیماری های شایع دنیای امروز است و همین موضوع باعث می گردد تا محققان دائما به دنبال راه هایی برای درمان این مسائل بگردند. در مطالعه ای که در نیوزیلند برای پیشگیری از ابتلا به چاقی و دیابت انجام گرفت، معین شد مصرف عسل طبیعی روی پیشگیری از چنین بیماری هایی نیز موثر است. سلامت جسمانی افرادی که به آن ها رژیم غذایی همراه با عسل طبیعی داده شده بود، نشان داد که مصرف عسل هم روی پیشگیری در ابتلا به چاقی موثر است و هم نقش بسزایی در تنظیم قند خون این افراد داشته است.

خواص عسل در درمان زخم و بهبود سوختگی

بیشترین زمینه تحقیقاتی در ارتباط با عسل طبیعی، احتمالا در ارتباط با فواید عسل برای درمان زخمها است. در بعضی از منابع اشاره شده که در خصوص 2000 بیمار با انواع مختلف زخم و همچنین، 533 مورد زخم در آزمایش های حیوانی، نتایج مثبت و قابل قبولی در خصوص قدرت دارویی عسل طبیعی در برابر عفونت مشاهده شده است.

استفاده از عسل برای تسریع بهبود زخم های مختلف از سالیان دور مرسوم بوده؛ به طوری که در درمان طیف وسیعی از زخم ها مثل سوختگی، زخم بستر، زخم های عفونی و مزمن به طور مستقیم از آن بهره گرفته می شده است. آزمایش هایی که در سال های اخیر انجام گرفته، نشان داده اند که عسل طبیعی در درمان عفونت های به جا مانده از عمل سزارین و سوختگی های ناشی از آنتی بیوتیک های مرسوم، کارآمدتر عمل می نماید. به نظر می رسد خواص عسل در درمان زخم ها به دلیل ویژگی های دبرید کننده آنزیم کاتالاز، توانایی آن برای گسترش گرانولاسیون و اپی تلیزاسیون از لبه های زخم و همچنین خواص ضد باکتریایی آن باشد.

می توان از عسل به عنوان یک دیواره دفاعی جایگزین برای زخم ها و سوختگی ها استفاده کرد. در این شرایط، عسل نقش پوست آسیب دیده را بازی می نماید. در زخم ها و سوختگی هایی که دارای ترشحاتی به بیرون هستند، عسل با خاصیت اسمزی که دارد باعث خروج ترشحات از زخم شده و جریان دفاعی ترشحات از درون به بیرون بدن حفظ می گردد. این امر از طرفی موجب هدر نرفتن خون و از طرفی عدم نفوذ عوامل عفونی به بدن می گردد.

اگر قصد دارید از عسل برای خواص درمانی آن بهره ببرید باید مطمئن شوید که عسل طبیعی و خام است

خواص عسل برای زخم معده

عسل در بهبود یافتن زخم معده نیز موثر است. یک قاشق چای خوری عسل طبیعی در معده خالی می تواند مانع رشد باکتری خطرناکی به نام Helicubacter گردد که علت ایجاد اغلب زخم های معده است. اگر قصد دارید از عسل برای خواص درمانی آن بهره ببرید باید مطمئن شوید که عسل طبیعی است. شما می توانید از اینجا انواع عسل طبیعی درکام را مشاهده کنید. این عسل ها آزمایش شده هستند و ساکارز زیر 5% دارند.

خواص ضد باکتریایی عسل طبیعی

عسل می تواند به عنوان یک عامل ضد میکروبی موضعی در برابر عفونت باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک (مثل MDR) امیدوارکننده باشد. به طور مثال عسل مانوکا به طور گسترده ای مورد تحقیق قرار گرفته و پتانسیل ضد باکتری مشهوری در سراسر دنیا دارد.

منبع: همگردی

به "خواص بی نظیر عسل طبیعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواص بی نظیر عسل طبیعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید