ذهن کوانتومی و علوم اجتماعی الکساندر ونت به ایران می رسد

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، الهام حیدری مترجم این اثر به خبرنگاران گفت: پروفسور الکساندر ونت استاد به نام و صاحب نظر رشته روابط بین الملل در دانشگاه های ایالتی میشیگان و اوهایو در آمریکاست. او صاحب یکی از نظریه های پیشرو و اصیل در رشته روابط بین الملل و علوم سیاسی با عنوان نظریه سازه انگاری است. در یک نظر سنجی که در سال 2006 و برای انتخاب بهترین دانشمند روابط بین الملل در امریکا و کانادا انجام شد دکتر ونت مقام اول را کسب کرد.

ذهن کوانتومی و علوم اجتماعی الکساندر ونت به ایران می رسد

وی اضافه نمود: کتاب نخست دکتر ونت با عنوان نظریه اجتماعی سیاست بین الملل در سال 1999 از سوی انتشارات کمبریج منتشر شد. دکتر حمیرا مشیرزاده این کتاب را به فارسی ترجمه کرد که از زمان انتشار تاکنون در زمره منابع مهم و محل ارجاع مقالات و خاتمه نامه های دانشجویان رشته علوم اجتماعی، علوم سیاسی و روابط بین الملل بوده است.

حیدری درباره محتوای کتاب نیز چنین گفت: نویسنده در این کتاب در واقع هستی شناسی فیزیکی و اجتماعی را تلفیق کرده و از منظر کوانتومی ذهن انسان ها و افراد را به عنوان عنصر تشکیل دهنده جوامع مورد بررسی قرار داده و به دیدگاه جدید و جذابی در علوم اجتماعی دست پیدا کرده است.

این مترجم ادامه داد: من دانش آموخته مقطع دکتری روابط بین الملل هستم و به دلیل علاقه مندی به موضوع و ارتباط پژوهشی با خود پروفسور ونت از ایشان اجازه گرفتم و انتشارات کمبریج اجازه نویسنده رو طی نامه ای رسمی به بنده گفت.

الهام حیدری دانش آموخته مقطع دکتری رشته روابط بین الملل از دانشگاه گیلان است. با قلم او پیشتر دو مجموعه شعر به نام های و عشق پاشنه آشیلم بود و اذا که رو بشود زیرهای زبانی و رمانی با عنوان اتاق ابدی منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ذهن کوانتومی و علوم اجتماعی الکساندر ونت به ایران می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ذهن کوانتومی و علوم اجتماعی الکساندر ونت به ایران می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید