میز مشترک وزرای ورزش و اقتصاد برای واگذاری استقلال و پرسپولیس

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه وزارت ورزش و جوانان از تشکیل جلسه وزیر ورزش با وزیر امور مالی و دارای به منظور واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تهران به بخش خصوصی اطلاع داد و گفت: به زودی این جلسه با حضور دو وزیر و مسئولان سازمان خصوصی سازی برگزار می گردد.

میز مشترک وزرای ورزش و اقتصاد برای واگذاری استقلال و پرسپولیس

مهدی علی نژاد در گفت و گو با وبلاگ بلاگ پو، در خصوص آخرین شرایط واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تهران و برنامه های وزارت ورزش و جوانان به منظور تحقق این مسئله در سال 99، اظهار کرد: در قانون سال 98 خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس لحاظ شده بود و علاوه بر آن مصوبه هیئت دولت در این رابطه وجود دارد.

وی ادامه داد: این درحالی است که در قانون بودجه سال 99 مقوله واگذاری این دو باشگاه وجود ندارد و نوشته نشده است، اما باید بدانیم که مصوبه هیئت دولت در این خصوص موجود است.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه این وزارتخانه عزم جدی دارد دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را در سال 98 و در سریع ترین زمان ممکن به بخش واگذار کند، گفت: کوشش ما بر این است که خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در سال 99 رقم بخورد و بسیار امیدواریم که این مسئله تحقق یابد.

علی نژاد اضافه نمود: اقدامات بسیار خوبی در جهت شناسایی سرمایه ها، بدهی ها، برگزاری مجمع برای هر دوباشگاه، تصویب گزارش های حسابرسی به عنوان الزامات خصوصی سازی مدنظر قرار گرفته شده است و به زودی نیز جلسه ای را وزیر ورزش و جوانان با وزیر امور مالی و دارایی و نیز سازمان خصوصی سازی خواهد داشت تا فرآیند واگذاری دو باشگاه تسریع گردد.

وی با تاکید مجدد نسبت به اینکه عزم جدی دولت و وزارت ورزش، خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در سال 99 است، گفت: بخش عمده مسائل در این رابطه رفع شده است و امیدواریم سایر موانع و اشکالات نیز رفع گردد و بر اساس قوانین و مقررات واگذاری دو باشگاه به بخش خصوصی نهایی گردد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: وزارت ورزش و جوانان علاقمند به خصوصی سازی دو باشگاه به بخش خصوصی است، چراکه اعتقاد بر این است که هیچ کجای جهان دولت ها باشگاه داری نمی نمایند و این فعالیت منطقی نیست.

علی نژاد در خاتمه تاکید نمود: تا زمانی که دو باشگاه خصوصی نشده است وزارت ورزش و جوانان به عنوان مجمع این دو باشگاه به انضمام وزارتخانه های امور مالی و داری و دادگستری سعی می نماید در اداره استقلال و پرسپولیس خللی وارد نگردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "میز مشترک وزرای ورزش و اقتصاد برای واگذاری استقلال و پرسپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میز مشترک وزرای ورزش و اقتصاد برای واگذاری استقلال و پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید