واگذاری زمین برای کارگاه فراوری صنایع دستی در روستای امان آباد اراک

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان مرکزی در بازدید از کارگاه فراوریی سفال و سرامیک روستای امان آباد شهرستان اراک گفت: احداث کارگاه فراوری سفال و سرامیک در روستای امان آباد با واگذاری یک قطعه زمین حمایت می گردد.

واگذاری زمین برای کارگاه فراوری صنایع دستی در روستای امان آباد اراک

به گزارش وبلاگ بلاگ پو به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی قاسم کاظمی معاون صنایع دستی امروز 5 مرداد 99 با اعلام این خبر اضافه نمود: طی بازدید اجرا شده با حضور مدیر کل امور روستایی استانداری مرکزی از کارگاههای این روستا در هفته گذشته و بازدید از یک کارگاه فعال سفال و سرامیک در روستای امان آباد پیگیری های لازم در مورد واگذاری یک قطعه زمین برای تاسیس این کارگاه انجام شد.

کاظمی اضافه نمود: حدود چهار سال است که این کارگاه فراوریی توسط یک زوج جوان فعال و خوش فکر به صورت استیجاری راه اندازی شده و قابلیت و ظرفیت محلی و بومی بسیار بالایی برخوردار است.

معاون صنایع دستی استان مرکزی اضافه نمود: پیگیری ها و مکاتبات لازم برای واگذاری یک قطعه زمین برای تاسیس این کارگاه با مدیر کل امور مسکن استان اجرا شده و با گسترش این کارگاه زمینه اشتغال 15 نفر در این کارگاه صنایع دستی محقق خواهدشد.

مدیر کل امور روستایی استانداری در این بازدید گفت: روستاها که خود نمادی از فراوری هستند و همیشه از گذشته تا به امروز توانسته اند تامین کننده نیازهای خود و جوامع شهری باشند در این شرایط سخت مالی هرچند با آسیب ها و سختی هایی روبرو شده ولی با اندک حمایت هایی می توان روستاها را با قابلیت فراوریکنندگی شان زنده نگه داشت.

منبع: میراث آریا

به "واگذاری زمین برای کارگاه فراوری صنایع دستی در روستای امان آباد اراک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واگذاری زمین برای کارگاه فراوری صنایع دستی در روستای امان آباد اراک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید