شرایط مراجعه به مراکز معاینه فنی عادی است

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران گفت: با توجه به افزایش تعداد خطوط معاینه فنی در 2 سال اخیر، افزایش ساعت کاری و فعالیت چندین مرکز در ایام تعطیل شرایط مراجعات به این مراکز عادی است.

شرایط مراجعه به مراکز معاینه فنی عادی است

حسین مقدم در مصاحبه با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی خبرگزاری وبلاگ بلاگ پو در ارتباط با میزان مراجعات به مراکز معاینه فنی در شهر تهران اظهار کرد: روزانه در حدود 7 هزار و 300 خودرو به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه می نمایند که با توجه به افزایش تعداد خطوط معاینه فنی در 2 سال اخیر، افزایش ساعت کاری و فعالیت چندین مرکز در ایام تعطیل شرایط مراجعات به این مراکز عادی است.

وی توضیح داد: تنها برخی از مراکز در برخی از ساعات ممکن است میزان مراجعات بیشتری در مقایسه با سایر مراکز داشته باشند که حتی در آن مراکز اندک نیز شهروندان می توانند در کمتر از یک ساعت و نیم از خدمات معاینه فنی استفاده نمایند.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران ادامه داد: بیشتر مراکز واقع در جنوب تهران همچون چمران، الغدیر و شقایق بیار خلوت بوده و شهروندان می توانند بدون کمترین انتظار و صف معاینه فنی خودروی خود را در این مراکز انجام دهند. همچنین تهرانی ها می توانند با استفاده از نوبت دهی آنلاین بدون معطلی از خدمات معاینه فنی مراکز شهر تهران استفاده نمایند.

مقدم با اشاره به امکان انجام نوبت دهی به وسیله سامانه نوبت دهی در مراکز بیهقی، سراج، الغدیر، شقایق، نیایش، آبشناسان، چمران و دماوند، گفت: در مجموع بالغ بر50 درصد از ظرفیت نوبت دهی مراکز معاینه فنی خالی است.

وی توضیح داد: توصیه می گردد شهروندان جهت مدیریت زمان حتماً با وقت قبلی به وسیله این سامانه به مراکز مراجعه نمایند. در ضمنً شهروندان می توانند با استفاده از سامانه نوبت دهی مدت انتظار، کنترل طول صف، میزان معطلی و خلوت ترین مرکز را برای انجام معاینه فنی انتخاب نمایند.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران در ادامه در ارتباط با ارائه هر چه بهتر خدمات در مراکز معاینه فنی نیز گفت: در چند روز اخیر این ستاد جهت تسهیل در ارائه خدمات نسبت به افزایش ساعت کاری در چندین مرکز و افزایش پذیرش خودروها با سامانه نوبت دهی اقدام نموده است که بر این اساس ساعت کاری سه مرکز دماوند، چمران و شقایق به مدت یک ساعت افزایش یافته است.

مقدم اضافه نمود: جهت تسریع در ارائه خدمات در این یک ساعت افزایش از ساعت 17 تا 18 پذیرش صرفا اینترنتی و با نوبت دهی آنلاین انجام می گردد و در صورت اقبال عمومی ساعت فعالیت و این نحوه پذیرش افزایش خواهد یافت.

وی در مورد رعایت پروتکل های وزارت بهداشت به منظور جلوگیری از شیوع کرونا در مراکز معاینه فنی نیز عنوان نمود: این مجموعه برای صیانت و حفظ سلامت شهروندان و کارکنان تمام کوشش خود را در رعایت دستورالعمل ها و بخشنامه های وزارت بهداشت و ستاد مقابله با کرونا به کار گرفته است و در این راستا اقداماتی نظیر ضدعفونی مستمر مراکز معاینه فنی، ضدعفونی کارت های بانکی قبل از مرحله پذیرش، استفاده از ماسک و دستکش یکبار مصرف برای هر خودرو توسط پرسنل، اجرای فاصله گذاری در محل های استقرار شهروندان، ارسال پیامک آموزشی و آگاهی بخشی به شهروندان را در دستور کار قرار داده است.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران توضیح داد: ارائه خدمات در مراکز معاینه فنی به نحوی است که تا هنگام پذیرش خودرو رانندگان در داخل خودروی خود حضور داشته و تنها در زمان آزمون و دریافت نتایج از خودرو خارج می شوند . در این ارتباط نیز محل های با رعایت فاصله گذاری اجتماعی در مرکز نشانه گذاری شده که رانندگان در آن مدت زمان 10 دقیقه ای که خارج خودرو هستند در آن محل ها حضور پیدا می نمایند.

لازم به ذکر است بنابر اعلام ستاد معاینه فنی شهر تهران ساعات فعالیت مراکز معاینه فنی در روزهای تعطیلی عید سعید فطر (4 و 5 خرداد ماه) نیز به توضیح جدول زیر است.

4105

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "شرایط مراجعه به مراکز معاینه فنی عادی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط مراجعه به مراکز معاینه فنی عادی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید