مدیرکل جدید میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد معرفی گردید

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، مراسم تکریم و معارفه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور معاون امور مجلس های وزارت گردشگری، مشاور وزیر در امور زنان و خانواده و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری برگزار گردید.

مدیرکل جدید میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد معرفی گردید

به گزارش وبلاگ بلاگ پو به نقل از ایسنا، مسعود اسکندری، مدیرکل امور استان های وزارت گردشگری در این مراسم گفت: حوزه گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد جای کار بسیار دارد.

وی با بیان این که استان کهگیلویه و بویراحمد ظرفیت ها و پتانسیل های بالایی داشته و باید به آن توجه کرد، اضافه نمود: امیدواریم با برنامه ریزی و کوشش از ظرفیت های این استان به نحو مطلوبی استفاده نموده و این استان به صندلی اصلی خود در حوزه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی برسد.

اسکندری با تاکید بر مزیت های استان، توضیح داد: قرار دریافت در بین چند استان بزرگ کشور، وجود کوه ها، جنگل ها و آبشارها در کنار مردمان مهمان نواز بر ظرفیت های این استان اضافه نموده است.

مدیرکل امور استان های وزارت گردشگری با اشاره به تودیع مدیرکل سابق میراث فرهنگی استان، از کوشش 6 ساله محمود باقری در سمت مدیرکل میراث فرهنگی استان تقدیر و اعلام کرد: با توجه به تجربه و ظرفیت، محمود باقری به عنوان معاون عمرانی شرکت مادر تخصصی ایرانگردی منصوب خواهند شد. کار کردن در این استان با حاشیه های زیادی روبرو است که 4 سال کار کردن شاهکار محسوب می گردد اما آقای باقری(مدیرکل سابق) حدود 6 سال مدیریت کردند که جای تقدیر دارد.

وی با اشاره به انتصاب انجام گرفته در حوزه میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد گفت: مجید صفایی تجربه فعالیت در حوزه گردشگری را داشته و توان مناسبی در این بخش دارد و امیدواریم توسعه بیش از پیش ظرفیت ها با تکیه بر این توانایی شکل گیرد.

  • انتقاد معاون استاندار از حذف ستاد خدمات سفر و کمیته گردشگری

عزیز فیلی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم گفت: توسعه گردشگری از مهمترین اولویت های این استان است.

وی اضافه نمود: باید با نگاه کشوری و بکارگیری ظرفیت های داخلی استان، توسعه مناسب گردشگری در استان را داشته باشیم.

فیلی ضمن انتقاد از حذف ستاد خدمات سفر و کمیته گردشگری بر اساس دستور العمل ها و ابلاغ های کشوری، اظهارکرد: با توجه به اینکه گردشگری اولویت مهم استان است، امید داریم که این مساله اصلاح و بازنگری گردد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ظرفیت های استان، اعلام کرد: 25 درصد نفت و گاز کشور، 16 درصد کل جنگ های زاگرس و 8 درصد آورد رودخانه ها متعلق به استان بوده و این مهم نشان از پتانسیل بالا در بخش های مختلف استان دارد.

فیلی، حمایت ملی و بودجه ای از استان در توسعه گردشگری را یک احتیاج دانست و توضیح داد: مبحث گردشگری از اولویت های ما محسوب می گردد.

  • افزایش 70 درصدی تخت های اقامتی کهگیلویه و بویراحمد

محمود باقری، مدیرکل سابق میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم با بیان اینکه سند توسعه گردشگری استان تدوین شده است، گفت: تعمیر 270 شیء را از اقدامات اجرا شده 6 سال اخیر بوده است و همچنین از مجموع 6 اثر تاریخی ثبت شده، چهار مورد در چهار سال اخیر انجام شد.

وی با بیان اینکه هم اکنون موزه یاسوج 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اضافه نمود: این موزه مراحل خاتمهی خود را طی را می نماید. در حوزه صنایع دستی نیز 12 میلیارد تومان تسهیلات به جامعه هدف پرداخت شد.

باقری اظهارکرد: انعقاد قرارداد در بخش های مختلف و پوشش استانداردهای صنایع دستی از دیگر اقدامات اجرا شده است و انجمن صنایع دستی استان نیز تشکیل شده است. بازارچه صنایع دستی یاسوج نیز با 45 غرفه ایجاد و راه اندازی شده است.

مدیرکل سابق میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به افزایش 70 درصدی تخت های اقامتی استان در حوزه گردشگری گفت: افزایش اردوگاه ها، اقامت گاه های بوم گردی و مراکز اسکان نیز اجرا شده است. از میزان 8 میلیارد و 700 میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته به بافت تاریخی دهدشت 600 میلیون تومان تخصیص داده شد.

باقری با بیان اینکه ثبت لباس محلی و ثبت موسیقی و آثار تاریخی استان از جمله اقدامات اجرا شده در این دوره از مدیریت اداره کل بوده، توضیح داد: ده ها پروژه گردشگری در استان به بهره برداری رسیده و یا در دست تکمیل قرار گرفته است.

وی اعلام کرد: 11میلیارد تومان در سال 92 جذب سرمایه گذاری در حوزه گردشگری استان داشته ایم در حالی که هم اکنون این میزان به 130 میلیارد تومان رسیده است. تاکنون 8 واحد بوم گردی در استان به بهره برداری رسید و 10 واحد دیگر نیز در برنامه است.

فریبا رحمان پور، مشاور امور زنان و خانواده وزیر میراث فرهنگی نیز در این مراسم در رابطه با حذف ستاد خدمات سفر و کمیته گردشگری بر اساس دستور العمل ها و ابلاغ های کشوری که از سوی معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد، گفت: مقدمات این مساله قبل از مدیریت آقای مونسان بوده و کوشش خواهیم کرد که این مساله را به نحوی رفع کنیم.

همچنین مجید صفایی، مدیرکل جدید میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این مراسم گفت: امیدوارم که بتوانم جواب حسن اعتماد مسئولان به اینجانب را در عمل به اثبات برسانم.

به گزارش ایسنا، وی اضافه نمود: امیدوارم بتوانم در کنار هم در جهت توسعه و ارتقای میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کوشش بیشتری داشته باشم.

گفتنی است که در خاتمه این مراسم از کوشش حدود 6 ساله محمود باقری، مدیرکل سابق میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان تقدیر و مجید صفایی به عنوان مدیرکل جدید میراث فرهنگی و گردشگری استان معرفی گردید.

گفتنی است که مجید صفایی متولد 1345 از شهرستان باشت پیش از این مشاور ارشد مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد بوده است.

معاون اداره کل میراث فرهنگی، قائم مقام این اداره کل، معاون اداره کل محیط زیست استان، معاون اداره کل امور اداری و اقتصادی استانداری استان، مدیر بودجه استانداری استان، عضو شورای پژوهشی میراث فرهنگی و محیط زیست استان، مدیر محیط زیست شهرستان کهگیلویه و مدیر میراث فرهنگی شهرستان گچساران از سوابق اجرایی صفایی به شمار می رود.

منبع: همشهری آنلاین

به "مدیرکل جدید میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد معرفی گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرکل جدید میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد معرفی گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید