هدفونی که جلوی تصادف کردنتان را می گیرد

به گزارش وبلاگ بلاگ پو، تعدادی از محققان هدفونی را تولید کرده اند که استفاده از آن برای گوش کردن موسیقی در حین عبور از خیابان ها مسئله ای ایجاد نمی کند، زیرا این هدفون مجهز به سیستم هشدار تصادف است.

هدفونی که جلوی تصادف کردنتان را می گیرد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ بلاگ پو به نقل از نیواطلس، استفاده از هدفون در محیط های عمومی کاری خطرناک است، زیرا جلوی شنیدن صداهای محیط را می گیرد و فرد ممکن است به همین علت به موانع مختلفی مانند افراد، خودروها و غیره برخورد کند، اما یک هدفون جدید به اشخاص در مورد نزدیک شدن خودروها هشدار داده و جان آنها را حفظ می کند.

این هدفون با همکاری پژوهشگران دانشگاه های کلمبیا، کارولینای شمالی و کالج برنارد نیویورک تولید شده و مجهز به میکروفون های بسیار کوچک و حساسی است که قادر به شناسایی انواع اصوات محیطی هستند و با انتقال داده های صوتی به یک اپلیکیشن هوش مصنوعی که بر روی گوشی نصب می شود، فرایند صدور پیام هشدار را انجام می دهند.

اپلیکیشن مذکور با تجزیه و تحلیل داده ها و اصوات دریافتی در مورد اینکه کدامیک از آنها مربوط به خودرویی در حال نزدیک شدن است، تصمیم می گیرد و در نهایت صدای هشدار بلندی را در صورت احساس خطر از طریق گوشی پخش می کند.

سیستم یادشده انرژی اندکی مصرف می کند و تولید آن هزینه زیادی لازم ندارد. هم اکنون آزمایش هدفون ضدتصادف مذکور در خیابان های نیویورک در جریان است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "هدفونی که جلوی تصادف کردنتان را می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هدفونی که جلوی تصادف کردنتان را می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید