فرهنگ و هنر

وقتی دی اکسید کربن برای پاکسازی هوا به سنگ تبدیل می گردد

ایسلند در یک روش نوین برای پاکسازی هوا، دی اکسید کربن را به سنگ تبدیل می نماید.

28 تیر 1398

انتقام جویان: سرانجام بازی؛ رکورد بیشترین پیش فروش تاریخ را شکست

خبرنگاران انلاین: جدیدترین قسمت از مجموعه انتقام جویان در حال حاضر بیشترین میزان پیش فروش را در تاریخ سینما به نام خود ثبت نموده است.

21 تیر 1398

هوش مصنوعی جدید فیسبوک، کاربران واقعی در قالب شخصیت های بازی

مهندسان فیسبوک به تازگی برنامه ای مجهز به هوش مصنوعی را فراوری کردند که توانایی های خاص و ویژه ای در ایجاد واقعیت مجازی دارد.

19 تیر 1398

برج های خاموش یزد هم چنان خاموش!

برج های خاموشی یزد که گورستان هایی باستانی و مربوط به دوران پیش از اسلام هستند، این روزها به رغم روشنایی چراغ گردشگری شان، همچنان در نبود نورپردازی مناسب، در سیاهی شب های کویری، پنهان و خاموش هستند.

13 تیر 1398

27 سال روابط ایران و قزاقستان به روایت تصویر

تهران - خبرنگاران - خبرگزاری جمهوری اسلامی (خبرنگاران) و خبرگزاری رسمی قزاقستان (کازینفورم) با برپایی یک نمایشگاه عکس با موضوعات مختلف 27 سال روابط دیپلماتیک ایران و قزاقستان را به تصویر کشیدند.

13 تیر 1398

پیرترین نامزد اسکار ، بانوی افسانه ای سینمای فرانسه درگذشت

آنیس واردا، فیلمساز فرانسوی زاده بلژیک و مادر موج نوی سینمای فرانسه پس از حدود شش دهه فعالیت سینمایی و ساختن 50 فیلم روز آدینه در 90 سالگی در پاریس از جهان رفت.

11 تیر 1398

10 کاری که برای شاد بودن هرگز فراموش نکنید

حتماً در اطرافیان، دوستان و آشنایان شما هم افراد شاد و پر انرژی وجود دارند که هم صحبتی با آنها حال شما را هم خوب می نماید. بعضی افراد با داشتن دید مثبت به زندگی، غرق در شادی هستند و سعی می نمایند از لحظه لحظه زندگی خود لذت ببرند. راز افراد خشنود چیست؟ به...

10 تیر 1398

محرومیت منشا بخشیده شد

مهاجم تیم فوتبال استقلال می تواند تیمش را در دیدار فردا برابر نفت مسجدسلیمان همراهی کند.

3 تیر 1398

نخستین ربات هنرمند ساخته شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، یک شرکت مهندسی هنر در انگلیس ادعا می نماید نخستین ربات هوش مصنوعی جهان را ابداع نموده که می تواند با یاری میکروتراشه ای که در چشمانش تعبیه شده، افراد را طراحی کند.

22 خرداد 1398

بنای کنسولگری انگلیس در بیرجند در اختیار مالک خصوصی

رضا حسنی صفت در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: متأسفانه بسیاری از مردم خراسان جنوبی و شهر بیرجند از آثار و بناهای تاریخی موجود در شهر و منطقه خود اطلاع خاصی ندارند.

9 خرداد 1398

راه حل افزایش ارزش پول ملی حمایت از فراوری است نه حذف صفر

یک کارشناس مالی مطرح نمود: راه کار افزایش ارزش پول ملی حذف چهار صفر از واحد پول کشور نیست بلکه تقویت فراوری داخل است، تقویت فراوری ملی باعث حمایت و ارزش گذاری پول کشور می گردد.

8 خرداد 1398

هفته نکته که از پیش درآمد سریال بازی تاج و تخت می دانیم

همین طور که سریال بازی تاج و تخت به سرانجام خودش نزدیک می گردد، شبکه HBO می خواهد با ساخت یک سریال پیش درآمد بازی تاج و تخت به دنیا وستروس روح تازه ای بدهد. سریالی که قرار است بخشی از داستان های پس زمینه سریال را روشن کند. داستان هایی که بسیاری از هواداران...

2 خرداد 1398

زندگی هفت روزه هنری در خانه ای خالی از سکنه

از آینه های عمق و سطح استخر خانه شماره هفت در خیابان عبده گرفته تا نقاشی های روی دیوار، حتی دو هزار متر از رشته هایی که مثل بختک فکرهای روشن ذهن را می گیرند، همه و همه برای هفت روز خلق شده اند تا پس از آن برای همیشه تخریب شوند بلکه آنچه که باید، از زبان هنر...

24 اردیبهشت 1398

برگزاری نشست دستاوردهای چهل ساله ورزش ایران

نشست آنالیز دستاوردهای چهل ساله ورزش ایران امروز با حضور تعدادی از مسئولان برگزار گردید.

15 اردیبهشت 1398

دانشگاه علمی کاربردی محلی برای تمرین کسب وکار

مدیر کل دفتر پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی با تاکید بر لزوم اشاعه و تبیین تمرین کسب و کار در جامعه به ویژه در بین جوانان، یکی از محل ها و اماکن ترویج این فرهنگ را دانشگاه علمی کاربردی خواند.

14 فروردین 1398

شورای شهر با هماهنگی شهرداری آمادگی اجرای طرح مجری ذی صلاح را دارد

رییس کمیته نظارت شورای شهر تهران گفت: در شورای شهر بسیار مصر هستیم که بخش مجری ذی صلاح اجرایی و ساختمان ها توسط افراد واجد صلاحیت و نه افراد غیر متخصص ساخته شود.

12 بهمن 1397

نگارش خونه یکی در انتها راه است، رقیب محسن تنابنده نیستم

به گزارش خبرنگاران به نقل از مشاور رسانه ای سریال، محمد تنابنده نویسنده سریال تلویزیونی خونه یکی درباره متن این سریال گفت: نگارش متن سریال خونه یکی به قسمت یازدهم رسیده اتست و وحید جعفری و ابراهیم نصیری نیز من را در نگارش این سریال همراهی می نمایند.

29 دی 1397

کانون کارگردانان با مدیران فستیوال فیلم شانگهای دیدار کردند

جلسه ای مشترک بین اعضای شورای مرکزی کانون کارگردانان سینمای ایران با مدیران فستیوال بین المللی فیلم شانگهای در محل کانون کارگردانان سینما برگزار گردید.

17 دی 1397

زاینده رود، بیشتر از یک رود

کارگردان مستند رود نامه خوانی گفت: زاینده رود فقط یک رود نبود و خشک شدن آن هم فقط خشک شدن یک رود نیست.

8 آذر 1397

جشنواره کمالان به انتها راه رسید، گرامیداشتی برای یک اسطوره

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد چابهار، اولین جشنواره ملی موسیقی حماسی ملاکمالان هوت یکشنبه شب 11 شهریور با رونمایی از تمیر یادبود این اسطوره موسیقی بلوچستان به سرانجام رسید.

5 آذر 1397
تعداد: (23)