فرهنگ و هنر

کشف آثار دوره سلجوقی تا ایلخانی از مخزن سد عمارت در گرمی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از کشف آثار دوره سلجوقی تا ایلخانی از مخزن سد عمارت گرمی خبر داد.

24 شهریور 1398

هتل پرشیای اهواز در حریق بامداد امروز آسیبی ندیده است

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان گفت: خوشبختانه هتل پرشیای اهواز در حریق بامداد امروز آسیبی ندیده است و هنرمندان صنایع دستی ساکن در این هتل نیز همگی در صحت و سلامت هستند.

24 شهریور 1398

سرای امام آدینه اردبیل احیاء می گردد

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: سرای امام آدینه و ابنیه های تاریخی اردبیل احیا و مرمت می شوند.

23 شهریور 1398

بازدید رئیس سازمان میراث فرهنگی از پروژه در حال ساخت موزه بزرگ هگمتانه

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با همراهی استاندار همدان از پروژه در حال ساخت موزه بزرگ هگمتانه بازدید کرد.

22 شهریور 1398

جلسه هم اندیشی معاونان صنایع دستی استان ها برگزار گشت

جلسه هم اندیشی با معاونین صنایع دستی استان ها امروز پنجشنبه، 15 اسفند 97 در تالار اصفهان نمایشگاه بین المللی برگزار گشت.

21 شهریور 1398

بازیگر پیشتازان فضا: همکاری نکردن با تارانتینو دیوانگی محض است

بازیگر پیشتازان فضا اعلام کرد که اگر پارامونت پیکچرز با تارانتینو همکاری نکند، یک دیوانگی محض است.

18 شهریور 1398

عکس های برتر اینستاگرام از عمارت بی نظیر شاپوری

عمارت شاپوری در شیراز، منزل زیبا شاپوری با معماری سنتی آن مربوط به اوایل دوره پهلوی است. ساخت این اثر زیبا توسط استاد ابوالقاسم مهندسی معمار معروف شیرازی از سال های 1310 تا 1315 به طول انجامیده و متعلق به عبدالصاحب شاپوری از تاجران بزرگ کازرون بوده است. تا...

15 شهریور 1398

اگر به دنبال بهترین هتل سرعین هستید، این نوشته را بخوانید

مسافران سرعین در تابستان بیشترند؛ دلیل اصلی آن هم به آب وهوای نسبتا معتدل سرعین در این فصل برمی شود. زمانی که گرما بیشتر شهرهای ایران را در برگرفته، سرعین مامن نسبتا امنی ست.

14 شهریور 1398

نگاهی بر فرودگاه های جزایر قناری

خبرنگاران در این مقاله سعی دارد به معرفی فرودگاه های جزایر قناری بپردازد. جزایر قناری شامل هفت جزیره می باشد که هریک از این جزایر، دارای فرودگاه مربوطه می باشند. این جزیره ها عبارت اند از: تنریفه (Tenerife)، گران کاناریا (Gran Canaria)، لانزاروته (Lanzarote)، فوئرتونتورا...

8 شهریور 1398

پاسخ کارگردان مستند قدیس به حواشی ها

تهیه کننده و کاگردان مستند قِدّیس در رابطه با حواشی پیش آمده در مورد این مستند، در صفحه رسمی خود در اینستاگرام توضیحاتی داد.

4 شهریور 1398

زیباترین جاذبه های تاریخی آگرا

جاذبه های تاریخی آگراجاذبه های تاریخی آگرا زبان زد خاص و عام بوده و از اهمیت ویژه ای برای گردشگران برخوردار می باشد. لازم به ذکر است که آگرا به سرزمین معابد معروف می باشد و به همین دلیل می توانید جاذبه های تاریخی مختلفی را در این شهر مورد بازدید قرار دهید....

30 مرداد 1398

چتر امن شبکه ملی اطلاعات بر سر کاربران، افزایش ایمنی با 10 سامانه

خبرنگاران، گروه دانش و فناوری؛ معصومه بخشی پور: شبکه ملی اطلاعات به عنوان زیرساخت ارتباطی فضای مجازی کشور یکی از مهمترین پروژه های ملی در عرصه فضای مجازی محسوب می گردد که تحقق آن بنا بر رویکردهای جهانی و ضرورت های ملی، مانند ارائه خدمات زیرساختی پیشرفته...

29 مرداد 1398

خبرنگاران 90 درصد ساخت و سازهای یزد به وسیله شبکه غیررسمی انجام می گردد

یزد - خبرنگاران - رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد گفت: خیلی از ساختمان های یزد با نقشه و نظارت مهندسان ساخته می گردد اما در قالب شبکه هایی که رسمیت ندارد، بر همین مبنا تنها 10 درصد ساختمان ها بر اساس روال رسمی تعریف شده در قانون ساخته می گردد و 90 درصد...

16 مرداد 1398

بهترین فیلم های 2018، به انتخاب مجله تایم

وب سایت فرادید: مجله تایم 10 فیلم برتر سال 2018 به انتخاب خود را معرفی کرد. به روز های پایانی سال 2018 نزدیک می شویم و باید تا یک ماه آینده منتظر انتشار فهرست های مختلف بهترین فیلم ها از نگاه منتقدین بزرگ غربی باشیم.

12 مرداد 1398

وقتی دی اکسید کربن برای پاکسازی هوا به سنگ تبدیل می گردد

ایسلند در یک روش نوین برای پاکسازی هوا، دی اکسید کربن را به سنگ تبدیل می نماید.

28 تیر 1398

انتقام جویان: سرانجام بازی؛ رکورد بیشترین پیش فروش تاریخ را شکست

خبرنگاران انلاین: جدیدترین قسمت از مجموعه انتقام جویان در حال حاضر بیشترین میزان پیش فروش را در تاریخ سینما به نام خود ثبت نموده است.

21 تیر 1398

هوش مصنوعی جدید فیسبوک، کاربران واقعی در قالب شخصیت های بازی

مهندسان فیسبوک به تازگی برنامه ای مجهز به هوش مصنوعی را فراوری کردند که توانایی های خاص و ویژه ای در ایجاد واقعیت مجازی دارد.

19 تیر 1398

برج های خاموش یزد هم چنان خاموش!

برج های خاموشی یزد که گورستان هایی باستانی و مربوط به دوران پیش از اسلام هستند، این روزها به رغم روشنایی چراغ گردشگری شان، همچنان در نبود نورپردازی مناسب، در سیاهی شب های کویری، پنهان و خاموش هستند.

13 تیر 1398

27 سال روابط ایران و قزاقستان به روایت تصویر

تهران - خبرنگاران - خبرگزاری جمهوری اسلامی (خبرنگاران) و خبرگزاری رسمی قزاقستان (کازینفورم) با برپایی یک نمایشگاه عکس با موضوعات مختلف 27 سال روابط دیپلماتیک ایران و قزاقستان را به تصویر کشیدند.

13 تیر 1398

پیرترین نامزد اسکار ، بانوی افسانه ای سینمای فرانسه درگذشت

آنیس واردا، فیلمساز فرانسوی زاده بلژیک و مادر موج نوی سینمای فرانسه پس از حدود شش دهه فعالیت سینمایی و ساختن 50 فیلم روز آدینه در 90 سالگی در پاریس از جهان رفت.

11 تیر 1398
تعداد: (37)